Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS

Dobre bo polskie

poniedziałek, 07 grudnia 2009

Warszawski duet Modfunk zawiązał się w 1999 roku. 3 lata później do sklepów trafił debiutancki album "Superfuzja", na którym znalazł się kawałek "Souler" oraz jeden z moich bardziej ulubionych "Supergwiazda", z samplem Anny Jurksztowicz - "Stan Pogody".

Projekt tworzą Marcin Chmarzyński (Tigermaan) oraz Piotr Jarecki (Piomo). Teledysk do "Soulera" stworzył Karol Zakrzewski z Humaniztikz. W czasie gdy na półki wędrował krążek "Superfuzja" był to okres kiedy chyba wszyscy byli zachwyceni francuskimi brzmieniami, które wychodziły spod rąk Cassius i Daft Punk. Dziś słuchając i wspominając tamte czasy tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, jak wiele znaczy powiedzenie 'cudze chwalicie, swego nie znacie'. To taki polski 'french touch'. Nie znam za wiele osób które kojarzą Modfunk, a szkoda, bo grupa ta zdecydowanie warta jest poznania. Płytka już swoje odleżała i teraz tylko nabiera wartości. Osoby, które zaczęły swoją przygodę z muzyką house, koniecznie powinny się z nią zapoznać.

Gwoli uzupełnienia. W tym roku wydany został drugi album Emofunk. Ale tu już czuć, że wpisuje on się we współczesne trandy. Mimo znakomitych gości m.in. Zdar i dość mocnej promocji nie zdobył on większego rozgłosu.

Modfunk - "Souler"

Modfunk - "Supergwiazda"

Modfunk Superfuzja

piątek, 18 września 2009

Już myślałem, że zabraknie miejsca w tytule notki na wykonawców i nazwę kawałka "Everybody Flies To Feel Good", na szczęście jakoś się udało. Przechodząc do meritum. Dziś czas na kolejną polską produkcję. Tym razem z serca Dolnego Śląska, Wrocławia numer nagrany przez DJ D'vision, który od 2 lat jest rezydentem w Lemoniadzie, a od niedawna zajmuje się produkcją. Do tej pory w jego setach dominował funky house, z dużą ilością przyjemnych dla ucha wokali oraz dźwięki kojarzone głównie z electro. Miał okazję grać z czołówką światowej sceny house m.in. Olavem Basoskim, Milk & Sugar, Alex Romano czy DJ Nique. Osobą, która przyczyniła się do jego powstania jest także Marek Siemieraszko, odpowiedzialny za muzykę. Trzecia osoba o której nie możemy zapomnieć to pochodząca z Ukrainy Darya Sergiyenko Arkadiewna. Jako wokalistka występowała w programie "Idol", na koncie ma współpracę z grupą Lady Stars. W ubiegłym roku z Free On Stage stworzyła hymn Sunrise Festival.

"Everybody Flies To Feel Good" to ponad 5 minut bardzo lekkiego, funkującego groove z domieszką dobrze komponujących się instrumentów jak skrzypce, organy, bębenki. Życzyłbym każdemu takich debiutów.

Dj D'Vision & Marco feat. Darya Sergiyenko - "Everybody Flies To Feel Good"