Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
piątek, 30 października 2009

Nie ukrywam, że troche wieje tandetą oglądając wideo do kawałka "You Got What I Want". Fajnie jak ktoś się przebiera, ale stroje panów tworzących Glamrock Brothers wyglądają jak z odpustu.

"You Got What I Want" jest ich debiutanckim nagraniem wydanym w 2007 roku w niemieckim Glamor Records. I był to udany start, z pozostałymi jest już trochę gorzej, toteż skupię się na tym jednym. Utwór zaczyna się zabawą z filtrami, potem na pierwszy plan wysuwają się skrzypce, a po minucie dołącza się wokal niezidentyfikowanej, houseowej divy. Jeszcze te chórki w tle. Prawdziwy majstersztyk. Nic tylko słuchać i słuchać.

Glamrock Brothers - "You Got What I Want"

08:31, snoozie
Link Komentarze (2) »
środa, 28 października 2009

Jak informuje na swoim myspace Sebastien Leger, krążący w internecie kawałek "The Pin" nie jest jego autorstwa.

Jeżeli chodzi o jego produkcje dostępne w sklepie Beatport, to oficjalne są tylko te wydawane przez jego label Mistakes Music.

Mistakes Music Sebastien Leger

08:07, snoozie
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 26 października 2009

Niestety na chwilę obecną nie udało mi się ustalić, kto ukrywa się pod aliasem Kato. Zakładam, że jest to mieszkaniec Włoch. Jego nagranie "Blue People" ukazało się we włoskim labelu FKJ Music Records, a dodatkowo remixami zajęli się muzycy pochodzący z Półwyspu Apenińskiego.

Kawałek "Blue People", a szczególnie wersja przygotowana przez Frenk DJ & Niky D. to bardzo fajne deepowe, zataczające nieco o soulful dźwięki. Uzupełnia je miękki, nieco przefiltorwany głos wokalisty. Polecam również Ciskoman remix.

Gdyby ktoś wiedział coś więcej o Kato, pozatym, że wydał inne kawałki :) będę wdzięczny za info.

Kato - Blue People (Frenk Dj & Niky D. Remix)


09:11, snoozie
Link Komentarze (2) »
piątek, 23 października 2009

W podsumowaniu września znalazła się, krótka wzmianka o kawałku "I Like It" niemieckiego producenta Malente. Numer został wydany w labelu Fool's Gold, którego właścicielem i zarazem założycielem jest A-Trak, wspominany w poniedziałek przy okazji projektu Duck Sauce.

"I Like It" jest oparte na samplu K.C. & The Sunshine Band - "That's The Way (I Like It)", którego wydanie datowane jest na 1975 rok.

Wspominam o tym dlatego, że powstał do niego ciekawy teledysk z wykorzystaniem techniki anaglif, dająca trójwymiarowy efekt.

Malente - "I Like It"

09:08, snoozie
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 października 2009

Mój pierwszy kontakt z Laurentem Pautratem to rok 2005 i kawałek "The Summer" nagrany jako Disco Platino wraz z Antoinem Clamaranem. Lato było wówczas nieziemsko gorące, kawałek również. Jest już dla niego miejsce w histori house music.

Niestety nie wiem, kto ukrywa się pod aliasem Sambatronic. Podejrzewam, że to Laurent, ale pewności póki co nie ma. Wiem, natomiast że idealnie wbił się w mój gust. Takie coś lubię. Trochę bębenków, odrobina damskich wokali, a wszystko okraszone dość dynamicznym bitem.

Niedługo pełne wydanie. A tymczasem można już odsłuchać całość.

Laurent Pautrat pres. Sambatronic - "Sambatek"

09:18, snoozie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3