Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
czwartek, 30 października 2008
Z niecierpliwością czekam na instrumentalną wersje wydanego własnie nakładem Data Records kawałka Jason Phats feat. Ben Ofoedu - "Can't Stop". Bardzo żałuję, że praca, która włożył Jason Phats (połowa legendarnego duetu Phats & Small), została zmarnowana przez mizerny wokal Bena Ofoedu. Być może nie jest filozofią zapętlić sampel z utworu Michaela Jacksona, który był już powielany setki razy, ale w tej wersji brzmi on dla mnie perfekcyjnie.
Na singlu poza Club Mix, znalazł się numer firmowany przez Fonzorelliego, na którym tym razem sie zawiodłem. Jego remix jest zdecydowanie najsłabszy z całego zestawienia. Nie najgorzej brzmi to co zmajstrował Out Of Office, tech-house w dobrym wydaniu. Dla fanów garaży mamy remix TS7.
Ogólnie nie jest źle, dobrze będzie jak wyjdzie instrumental.
 
Link:
 
Jason Phats feat. Ben Ofoedu - "Can't Stop
09:15, snoozie
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 października 2008
Ojojoj, ale się spóźniłem z tym kawałkiem. "Pra Sonhar" wydany został w 2004 roku, chociaż Stefano Noferini chwali się, że grał to już w 2002 roku i że spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. Co do tego ostatniego nie mam żadnych wątpliwości. Niestety ja znam go dopiero od kilku dni. Już od początkowych sekund czuć przyjemność płynącą z głośników. Niedługo potem wchodzi wokal uroczej Hilary Costa, a następnie dołącza saksofon. Co stawia go w kategori house rodem z Ameryki Południowej. Jednak Noferini mieszka po drugiej stronie Atlantyku, we Włoszech.
W ubiegłym roku wydał świetny kawałek "I Don't Want You Anymore", w którym usłyszymy dive Jocelyn Brown.
Przy "Pra Sonhar", co w wolnym tłumaczeniu znaczy mniejwięcej 'aby marzyć', swoją prace włożył również DJ Guy (Gabriele Gai).
Jestem pewien, że takie latynoskie dźwięki spodobają się każdemu. Toteż z czystym sumieniem polecam. Na uwagę zasługuje fakt, ze Stefano w tym roku skończył 47 lat.
 
Stefano Noferini & DJ Guy feat. Hilary "Pra Sonhar"
 
20:47, snoozie
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 października 2008
Dziś tak nieco nietypowo. Wątek raczej dla kolekcjonerów płyt, pewnie jako mp3 nie do zdobycia w jakimkolwiek sklepie. Mianowicie całe zestawienie płyt z wytwórni In House Records. Na każdej z 25 epek jakie wydane zostały do tej pory, znajdują sie po dwa kawałki. Nie są to oryginalne wersje, ale nie bał bym się określenia, najlepsze remixy danego utworu. W tym przypadku świetnie spisał się Jakob Carrison. Są również mashupy, za których dobrą jakość zadbał Hank Scorpio.
Generalnie każdą płytę biorę w ciemno. Warto też zwrócić uwagę na to jakie kawałki wydawane były na początku, a jakie pod sam koniec serii (mam nadzieję, że będzie kontynuacja), kiedy już przeważa elektro.
 
Link:
 
In House Records
22:17, snoozie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 października 2008
Gdy pierwszy raz trafił mi ten kawałek w ręce wyłączyłem go po jakiś 30 sekundach. Natomiast wersja do której powstał teledysk jest już zdecydowanie inna, lepsza. Przedewszystkim nie ma zwrotek, jest tylko kawałek zapętlonego wokalu. Którego swoją drogą, mogłoby również nie być. Myślę, że wersja instrumentalna idealnie sprawdziłaby się na imprezie.
Dla "I'll Do You Like A Truck" miejsce znalazło się tylko z tego powodu, ze stylowo bardzo przypomina Camisra - "Let Me Show You", a takich numerów strasznie mi brakuje.
Klip pokazuje to co najfajniejszego na Ibizie.
 
Geo Da Silva - "I'll Do You Like A Truck"
 
23:03, snoozie
Link Komentarze (6) »
niedziela, 26 października 2008
Kawałek mocnego elektro. "Fake Motherfuckerz" jest flagowym numerem z najnowszego mix CD dr. Lektroluv "Live At Pukkelpop 2008". Pełne wydanie singla zapowiedziane jest na 3 listopada. Do tego czasu, można raczyć się już, nieco chorym teledyskiem. Ze specyficznym klimatem, ale wydaje mi się, że nieźle oddaje klimat całego utworu.
Ampersand tworzą DJ Hade i Brian Damage, ten niemiecki duet istnieje nieco ponad rok. Panowie chodzili razem do szkoły. Ale nie mieli okazji się tam spotkać. Poznali się dopiero przez wspólnego znajomego. Okazało się, że jako producenci obracają się w tym samym gatunku, efektem jest kooperacja.
 
Ampersand - "Fake Motherfuckerz"
 
21:29, snoozie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6