Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
środa, 30 września 2009

Od piątku obserwuję kawałek "Luv Deluxe" na youtube. Wtedy miał jeszcze niecałe 5000 odsłon. Dziś jest to już prawie 100 000. Nie dziwne, numer jest nieziemski. Przekracza pewne ramy i dźięki temu udaje mu się dotrzeć do szerokiego grona słuchaczy. Producentem jest  brytyjczyk Russ Davies, który ukrywa się pod pseudonimem Cinnamon Chasers.

"Luv Deluxe" doskonale wpisuje się w panującą od jakiegoś czasu modę na retro lat 80tych. Wyraźnie słuchać wpływ synthpopu, wszystko to ładnie zostało stworzone przy wykorzystaniu ogromneych możliwości jakie oferują programy muzyczne. Ale to nie wszystko, do tego potrzebne jest dobre ucho, dzięki któremu kawałek jest melodyjny, a jego rytm sam wprawia w stan w wyraźnego pobudzenia. Tu też się gubię, bo z jednej strony aż trudno przy nim wysiedzieć, sam porywa do ruchu, ale z drugiej strony jest taki łagodny, melancholijny, delikatny. Takie chwytliwe dźwięki na długo zostają w pamięci.

Mam nadzieję, że i u Was "Luv Deluxe" szybko powędruje na winampowe playlisty.

Cinnamon Chasers - "Luv Deluxe"

09:13, snoozie
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 28 września 2009

Któż z nas nie chciałby spędzić kilku dni na gorących plażach Copacabana. Lekki przedsmak tego co tam się dzieje możemy zobaczyć w klipie do kawałka "Copacabana" z najnowszej EPki "Gostoso", producenta Daniela Haaksmana. Daniel, który na codzień rezyduje w Berlinie, a w sobotę gościł w Warszawie, jest zafascynowany południowo amerykańskimi klimatami. Współpracuje z wieloma artystami z tamtej części świata, a jego nagrania noszą latynosko brzmiące nazwy jak "Senta Senta Mais Uma Vez", "Parolar De Veso", "Pobum Coco".

EPka "Gostoso" została wydana w Man Recordings, którego Daniel jest właścicielem. Promujący go kawałek nie jest najlepszy, bardziej podoba mi się tribalowe "Kid Conga" wspomniana już "Senta Senta...", "Pobum Coco", ale za to ma jedną zaletę, że się go miło ogląda. Ogólnie zachęcam, by zapoznać się pozostałą jego twórczością. Sporo dobrego materiału.

Daniel Haaksman - "Copabanana"

Daniel Haaksman feat. MC Miltinho - "Kid Conga"


Chciałbym upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Skoro już jesteśmy w Brazylii, nie można zapomnieć o jednym z bardziej lajtowych nagrań w dyskografi DJ Hella. Klip do kawałka "Copa" był nagrywany w tych samych miejscach o których była mowa na początku notki. To było 10 lat temu, utwór powstał na samplu Barry Manilow - "Copacabana". Kto jeszcze nie widział, niech zobaczy/przesłucha koniecznie.

DJ Hell - "Copa"

Dziś Hell to już zupełnie inne klimaty. Mimo 47 lat na karku, trzyma się nieźle i jak słychać pomysłów mu nie brakuje. Najnowsza produkcja "The DJ" powstała z raperem P. Diddy. Muzyka mi się podoba, ale wideo do niego jest specyficzne.

DJ Hell feat. P. Diddy - "The DJ" (white edit)

09:12, snoozie
Link Komentarze (2) »
piątek, 25 września 2009

Piątek to dobry dzień na wspomnienia i trochę klasyki. A więc cofamy się do roku 2000. W Polsce był to przełomowy czas, powstało Gadu-Gadu, Emanuel Olisadebe otrzymał polskie obywatelstwo, a 27 września zakończono produkcję legendarnego Fiata 126p. Nie wszyscy na świecie to przeżywali, niektórzy robili swoje. I tak właśnie skrzykneło się 4 włochów i postanowili coś wspólnie zdziałać. Panowie Davide Santandrea, Dino Angioletti, Gianni Bini, Paolo Martini, którzy wcześniej tworzyli projekty Eclipse, Presslaboys czy Bini & Martini, przy pomocy wokalistki Lisy Millet stworzyli jako The Goodfellas kultowy już kawałek "Soul Heaven". Co ciekawe na żywo nagrywane były, co dziś już praktycznie się nie zdarza, gitara, bass i trąbka.

Powstało mnóstwo remixów. W teledysku wykorzystano wersję Dave Clarke.

W 2007 roku, numer został odświeżony przez Henrika B i Terri B. Wydano go pod tym samym tytułem.

The Goodfellas - "Soul Heaven"

środa, 23 września 2009

W 2004 roku zaczęły powstawać pierwsze produkcje pochodzącego z Wielkopolski Manteeno. Od samego początku stawiał na dźwięki pianina. W jego muzyce usłyszymy funkowe dźwięki, oraz motywy znane z tech-houseowych i progresywnych brzmień. Debiutował oficjalnym wydawnictwem "New Day", które powstało z DJ Neevaldem i MC Jacob A. Za kawałek "Progresso" został laureatem w konkursie 'Pionierzy Eteru'.

Niebawem będziemy mieli okazję zapoznać się w najnowszym nagraniem "Reveal Your Skills Now", które zostanie wydane w O2P Records.

Manteeno w dniu dzisiejszym świętuje 23 urodziny. Wszystkiego Najlepszego!

Manteeno

poniedziałek, 21 września 2009

Burns pochodzi z Wielkiej Brytani. Ma 23 lata. Na scene wbił się przebojem remixując Empire Of The Sun, Gossip, Calvina Harrisa czy Youkseka. Nie samymi przeróbkami Matthew Burns żyje, na koncie ma już 3 własne epki, wydane tylko w tym roku.

Pierwsze w połowie kwietnia było "Disco". Styl dokładnie taki jak określa to nazwa, lata 70te, podkręcone we francuskim stylu.

Link:

=> >> Burns - "Disco" <<

Dwa miesiące później, powrócił z "Turbo" EP. Znalazły się tam kawałki "Turbo" i "Heartbeats".  "Turbo" trafił do szufladki electro house, ale czuć też trochę fidgetów. Wszystko co najlepsze wycisnęli z niego Jokers Of The Scene w swoim remixie.

Link:

=> >> Burns - "Turbo" <<

Burns - "Turbo" (Jokers Of The Scene Remix)

Najnowsze nagrania po raz kolejny zostały wydane w 2112 Records. Tym razem jest to "Teknique" EP, które trafiło na rynek w ostatnim dniu sierpnia. Do współpracy udało się zaprosić Freda Falke i His Majesty Andre, którzy przygotowali po jednym remixie. To chyba jego najlepsze produkcje. "First Touch" słucham z największą przyjemnością, do tego to wideo z fragmentami z filmu "Urban Cowboy" z tańczącym Johnem Travoltą w roli głownej.

Burns - "First Move"

Na przemian uzupełniam to prezkozackim remixem Freda Falke i "In My Eyes" His Majesty Andre Remix. Pycha, palce lizać.

Link:

=> >> Burns - "Teknique" EP <<

Burns - "Teknique"

09:22, snoozie
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3