Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
poniedziałek, 30 sierpnia 2010

Cajmere to druga twarz artysty znanego też jako Green Velvet. Dodałbym, że to pod tym aliasem wydawane są nagrania z tej jaśniejszej strony muzyki. Najbardziej znany kawałek to "Brighter Days" z 1992 roku, powstałe z wokalistką Dajae. Niedługo po tym na rynek trafił numer "Percolator", który znaleźć można również jako "It's Time For the Percolator".

Nie znałem go wcześniej, ale już po kilku przesłuchaniach się od niego uzależniłem. Być może ktoś zna na youtube kanał PositiveProductions, gdzie pojawiają się filmiki z ludźmi tańczącymi do takich właśnie rytmów. Jakoś nie udawało mi się nic znaleźć w tym stylu, a jak nie szukałem to to brzmienie wpadło samo w ręce. Tym bardziej, że po 18 latach, został nieco odświeżony i znajdzie się na nadchodzącym albumie "It's Time", który na rynek trafi 30 sierpnia.

Cajmere - "Percolator" z 1992 roku.

Cajmere - "Percolator" edycja 2010.

08:33, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 sierpnia 2010

Jeden z częściej granych tego lata kawałków to "My Feelings For You" autorstwa Avicii i Sebastiena Drumsa. Nie jest to nic nowego, nic zaskakującego, gdyż w 1999 roku francuski duet Cassius, umieścił go na swoim albumie "1999". Niedługo potem ukazał się osobny singiel z masą remixów. Sampel to Gwen Mc Rae - "All This Love That I'm Giving".

Właśnie ukazał się teledysk, a na oficjalnej stronie pojawiła się m.in. gra w stylu retro, którą możemy zobaczyć w klipie.

Avicii & Sebastien Drums - "My Feelings For You"

13:51, snoozie
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 sierpnia 2010

17:44 to powstała w ubiegłym roku niewielka wytwórnia w Brukseli. Założycielami byli Bartosz Brenes i Timofei. Raptem kilka dni temu ukazał się druga część samplera. Mi pierwsza za bardzo nie przypadła do gustu, ta jakoś bardziej do mnie przemawia.

Na dobrym samplerze, będącym niejako przeglądem tego co w chwili obecnej dany label ma do zaprezentowania, wybierane są same perełki. Tak jest w tym przypadku.

Na pierwszy ogień idzie utwór przygotowany przez założycieli "Maui wowie", dobry tech-houseowy numer. Podobnoż jeden z bardziej wyczekiwanych w tym roku. "S.W.F.R." to już bardziej klimaty minimal, electro. Stylowo bardzo mi pasuje. Ale mój faworyt to zdecydowania "Movin'", autorstwa Le Babar. Świetny disco-houseowy sampel, wszystko ładnie zapętlone, aż chce się słuchać. Na sam koniec został kawałek "Sweat", który kompletnie do mnie nie przemawia.

Ogólnie warto!

Link:

=> >> Bartosz Brenes Presents 17:44 Sampler 2 <<

Bartosz Brenes Sampler 2 17:44

08:20, snoozie
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 sierpnia 2010

Jaidene Veda rozpoczynała jako promotorka imprez house, połączonych z występami z muzykami jazzowymi oraz wokalistami.

Przełomowym momentem w jej producenckiej karierze było wydanie EPki "Flow", którą zremiksował Pete Heller, a dzięki temu iż z miejsca trafiła na notowania "Essential Buzz Chart", szybciej dotarła do szerszego grona słuchaczy.

Przy powstawaniu prezentowanego dziś "Sunday" pomagał jej Nick Holder, a ona upiększyła go swoim głosem. Wykorzystana wersja w teledysku to 'Sunday Skool Vocal Mix (Nick Holder Remix 08)'. Sam numer, to cudownie płynąca linia basowa, która miejscami łączy się z wokalem Jaidene. Do tego jeszcze ten saksofon. Niepowtarzalna fuzja deep house i jazzu.

Jaidene Veda - "Sunday"

15:30, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 sierpnia 2010

W końcu doczekaliśmy się solowej produkcji Steve Smootha, w ostatnim czasie tworzył głównie w duetach, przeważnie z JJ Flores, bądź robił remixy. Kilka razy przesłuchałem jego sety i od kąd go znam, podoba mi się jego styl, ogólnie rzecz biorąc mamy podobne gusta :)

"So High" to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu, nad którym trwają jeszcze ostatnie prace. Promuje go wideoklip, a wersja którą tam usłyszymy to remix Inphinity & Kalendr. Wokalistka to Luvli. Większości powinna być znana z hitu z 2004 roku "Dancin" nagranym przez Aarona Smitha.

Lubię te mocne bity, które były jego znakiem rozpoznawczym. Ten remix jest za bardzo elektro, ale i tak daję mu 4 na 5 punktów.

Steve Smooth feat. Luvli - "So High"

10:54, snoozie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3