Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
niedziela, 31 sierpnia 2008
Nakładem szwedzkiego labelu Joia Records, ukazała się najnowsza płyta trójki Jerry Ropero, Java (Javier Cardona) i Caesar's Scissors. Kawałek "Organ Of Love (Want Love), powstał na bazie ibizowego klasyka Hysteric Ego - "Want Love". Panowie zostawili główny rozpoznawalny motyw organów, klimatycznie przenieśli go jednak w rok 2008. By wszystko trzymało się współczesnych trendów. Nie mniej do oryginału wiele mu brakuje.
 
Link:
 
Hysteric Ego - Want Love
 
 
Jerry Ropero, Caesar's Scissors and Java - Organ Of Love (Want Love)
14:37, snoozie
Link Komentarze (1) »
sobota, 30 sierpnia 2008
Projekt Bolt, został stworzony na potrzebę jednego singla "Here We Cum" wydanego w 2004 roku nakładem niemieckiego Grand Petrol Recordings. Członkami Bolt zostali Jan Driver (prawdziwe imię i nazwisko Jan Siebert) oraz Siriusmo (Moritz Friedrich).
Pierwszym kawałkiem, który zwraca uwagę, a raczej słuch w kierunku głośników jest "Funny Girl" ze znanym już wokalistą Ramonem (Roman Geike). Ci którzy zaglądają tu dłużej mieli okazję poznać go w notce Prayce - Feel Good. Czuć tu wpływ klimatu lat 80 i produkcji powstających nieco wcześniej nad Sekwaną.
"There Is The Love" to modelowy przykład idealnego kawałka funky houseowego. Jest przyjemny, nieco szybszy bit i delikatny zapętlony wokal Dany.
Ostatnim chyba nie pasującym do tego zestawienia jest tytułowy "Here We Cum".
Spore uznanie dla obu panów, za to wydanie. Na codzień tworzą zupełnie inną muzykę, dużo, dużo mocniejszą. A tu proszę, odnaleźli się w innych dźwiękach i udało im się stworzyć coś tak fajnego. 
 
Link:
 
Bolt - Here We Cum
11:53, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 sierpnia 2008
Stonebridge człowiek legenda i wydaje mi się, że nie ma potrzeby przedstawiać po raz kolejny jego sylwetki. Już ponad 20 lat na scenie. W portfolio ponad 20 singli, wiele z nich wyszło poza kluby i były również grane w stacjach radiowych, pieły się na szczyty list przebojów jak np. "Put'Em High" czy "Take Me Away". Do tego współpraca z wieloma uznanymi producentami oraz zlecenia na remixy mówią same za siebie.
Najnowszy singiel "Close To Heaven" powstał z wokalistką Jordana, w tle udziela się również Rita Campbell, która jest współautorką tekstu. Jestem fanem damskich głosów, ale tutaj uważam, że niestety całość poszła w kierunku popu. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do melodii. Jest naprawdę ciekawa. Na tle pozostałych wersji równie dobrze wypada Club Mix, podoba mi się to co stworzył Teo Moss i Ian Carey.
W ostatnim czasie Stonebridge wydał dwupłytowy mixCD "The Flavour, The Vibe Vol. 2". Znajdziemy tam starannie wyselekcjonowane 24 utwory. W tym polski akcent, kawałek StoneBridge & Wawa - Let It Go (StoneBridge Mix).
 
Link:
 
 
Stonebridge - Close To Heaven
17:09, snoozie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 sierpnia 2008
Francuz Dim Chris i niemiec Thomas Gold, podjęli się (bo tak jest najłatwiej) reaktywacji utworu "Self Control" Laury Branigan z 1984 roku. Nowy cover ma współczesny electrohouseowy bit oraz ciekawe bo wokale są nagrane przez mężczyzne.
Niestety w teledysku w ciągu ostatnich sekund ucina się dźwięk.
 
Dim Chris & Thomas Gold - Self Control
 
18:55, snoozie
Link Komentarze (1) »
"Show Me Love" jest 4 singlem w karierze niemca Jensa Kindervatera znanego jako Michael Mind. Również tym razem mamy do czynienia z odświeżeniem, starego hitu Robin S. - "Show Me Love". W stosunku do oryginału potykamy się z większą ilością acapelli w trakcie utworu. Reszty zmian nie zaobserowałem. Nie wróże mu większego sukcesu. Ci co go znają zapewne będą woleli wracać do pierwotnej wersji.
 
Michael Mind - Show Me Love
 


Michael Mind - Show Me Love
15:58, snoozie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7