Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
poniedziałek, 30 czerwca 2008
Muzyka odgrywa ważną rolę w życiu każdej osoby. Świadomie lub nieświadomie, rzadko ktokolwiek z nas może sobie wyobrazić życie bez wysokich i niskich tonów czy fal dźwiękowych. Muzyka odgrywała ważną rolę w życiu Arndt Meyer Wegner, alias DJ Delicious, od czwartego roku życia. Syn muzyków urodził się we Frankfurcie, od dzieciństwa nie był w stanie powstrzymać się od włączania albo wyłączania radia lub płyt winylowych.
W 1988 roku, podczas wymiany szkolnej, w Londynie, doznał pierwszych doświadczeń związanych z energią wczesnej fali acid house. Od początku jego zainteresowania kierowały się całkowicie w stronę muzyki elektronicznej. Bezpośrednio po powrocie z Londynu zaczął od pracowania nad własnymi melodiami na Amidze. Ponieważ komputer wydawał ograniczony zakres dźwięku, zakup kolejnych urządzeń stał się nieunikniony, a wkrótce potem był w posiadaniu kompletnego studio. Jego pierwsze oficjalne wydanie w 1993 roku, to "Chaos Tribe" dla labelu Thomas P. Heckmanna 'Uptown', było podłożem na najbliższe lata jako producenta i DJa. Szereg udanych remiksów i owocnych współpracy następuje w ciągu najbliższych kilku lat. Efekty pracy zostały wydane pod wieloma różnymi pseudonimami w Urban/Polydor, Sony, WEA.
Nowy rozdział w swojej długiej karierze muzycznej rozpoczął w lecie 2005, nazwą "Phunkwerk Records", który okazał się optymalną platformą dla bardzo twórczego artysty i założyciela wydwanicywa, DJ Delicious. W tamtym czasie Phunkwerk stał się jednym z najbardziej niezależnych wydawnictw, o którym mówiło się na świecie. Dzięki jego udziałowi w wielu różnych projektach i ogromnej różnorodności sposobów tworzenia DJ Delicious pokazał świeże i innowacyjne podejście muzyki elektronicznej, zadekladował brak przywiązania do żadnego z góry ustalonego gatunku. Ta postawa jest tylko zupełnie logiczną konsekwencją prawie 20 lat działania w ramach muzyki elektronicznej.
Każdy z jego różnych projektów - jak DJ Delicious & Till West "Same man", Phunk-A-Delic przedstawiony przez DJ Delicious, "Rockin" lub DJ Delicious solowe wydania "Let it drop" i "Jaja" - "wybuchły" na całym świecie sceny tak mocno, że prawie całkowicie zdominowany wszystkie inne wydania w tamtym czasie. Do dnia dzisiejszego pojawiają się na playlistach czołowych djów.
Obok własnej wydań, ma także kilka remiksów dla artystów takich jak Fedde le Grand, Scissor Sisters, Erick E, Moguai, Chocolate Puma, Mike Monday, Cykada, Milk & Sugar, Tommie Sunshine i Marc Romboy.
Poza ogromną różnorodnością jego produkcje i remiksy, sety, w których prezentuje szerokie spektrum od brudnych brzmień electro, tech house, poprzez rock do edycji klasyki techno, dostarcza fantazji i elastyczności. Jego muzyka regularnie pojawia się we wszystkich ważniejszych stacjach radiowych w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australi, Francj, Holandi, Brazyli itp… Jego napięty kalendarz podróży po całym świecie obejmuje harmonogram występów na wszystkich krańcach ziemi, i pokazuje, jak naprawdę blisko dotyk Phunkwerk i dźwięki DJ Delicious są impulsem do życia. Tydzień po tygodniu odwiedzając kluby i festiwale w Australi, Afryce, Azji, Ameryce Północnej można świętować z DJ Delicious hasłem: "It's gotta rock!".
 
W dniu dzisiejszym Arndt świętuje urodziny!
 
Lista chartsów na maj i czerwiec:
1: Z1 - "No Matter" (Original Mix) - RBS (Robots)
2: Hijack - "Possessed" (Original Mix) - Potty Mouth Music
3: Style Of Eye - "The Big Kazoo" (Original Mix) - Dirtybird
4: Ramon Tapia - "Sweet Lullaby" (Original Mix) - Craft Music
5: Boys Noize - "Oh!" (A-Trak Remix) - BoysNoize Records
6: Vincent Rio, Vladimir Great - "Mirror" (Original Mix) - Receive Records
7: John Acquaviva, Remo - "Italo" (Tigerskin Remix) - Definitive Recordings
8: George Morel, SPJ - "Let's Take Drugs" (Christian Farero Remix) - Yoshitoshi Recordings
9: Outwork, Alp - "Fiesta Elektronika" (Paolo Aliberti Remix) - Vendetta Records
10: Miles Dyson - "Anthem" (Dj Delicious Personal Bootleg) - Plasmapool
11: Eddie Thoneick - "I Wanna Freak You" (Dj Delicious Remix) - Kontor
 
Link:
 
DJ Delicious & Till West - Same Man
 
 
DJ Delicious
06:25, snoozie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 czerwca 2008
W Anglii istnieje coś takiego jak hard house/scouse house. W ramach tego gatunku powstają takie produckje jak Blackout Crew - "Put A Donk On It". O grupie nic więcej powiedzieć nie moge, akcent wskazywałby na jakis Liverpool albo Manchester :)
 
 
Blackout Crew - Put A Donk On It
14:46, snoozie
Link Komentarze (1) »
W siódmym, czerwcowym numerze polskiego wydania DJ Magazine znajdziemy kilka ciekawych wzmianek o Justice, Tiefschwarz, Tom Novy, polecane kawałki przez DJ Neevalda, polskim duecie Livin' So Fast, obszerny wywiad z Rogerem Sanchezem, przegląd większych festiwali w Polsce i za granicą, wraz z line-upami. Są też wspomnienia z wypadu do Wrocławia i wizytach z głównych klubach tj. Lemoniada, Kalambur, Droga do Mekki, Manana, Coffee Planet, Orthopedia, dowiemy się również co ciekawego u DJ Antoine. Dubfire, połowa duetu Deep Dish, opowiada o tym co się teraz u niego dzieje, w przyszłym roku jest nadzieja na to, że wraz z Sharamem spotkają się znów w studio.
Nie mniej naciekawsze jest to co napisał Jakub Rene Kosik (jrk), w którym to obrywa się polskim djom, za brak dyskografi. Oraz info na temat produkowania kawałków. Jak okazuje się, nie zawsze dany utwór jest stworzony przez artyste, który go firmuje. Ale to już zadanie dla dociekliwych, szukanie np. na discogsie w creditsach, kto tak naprawdę za tym stoi. Przykład Joachim Garraud tworzy dla Davida Guetty, wspomina o tym DJ Antoine, który sam zatrudnia 10 osób, pracujących nad jego kawałkami. Fakt drugi na dołączonej płycie, w wywiadzie sam Garraud o tym wspomina.
Swoją drogą dodatek w postaci płyty DVD, to miły prezent. Jest filmowa relacja z Tunnel Carnival, który odbył się w lutym w katowickim Spodku, miło zobaczyć m.in. Barbare Trucker i wywiady z pozostałymi artystami tam występującymi. drugi film z wyjazdu ekipy Soundtrade na Winter Miami Conference.
 
DJ Magazine czerwiec 2008
12:12, snoozie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 czerwca 2008

Montlery to projekt francuskiego wokalisty Thierry Los (który jest główną animowaną postacią w teledysku) oraz młodego 22 letniego włocha, Davide Loi. Przy wsparciu muzyków z grupy Vegomatic, powstał ciekawy kawałek z 'french touch', "Don't Give Up Now".

Polecam również kawałek "Good", który Davide Loi wydał w innym projekcie "Henry John Morgan"

 

Link:

=> >> Henry John Morgan - Good <<

 

 
 
Montlery - Don't Give Up Now

 

13:47, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 czerwca 2008
Wokalistka Inaya Day pochodzi z USA. Jako dziecko śpiewała w chórze kościelnym. Współpracowała z takimi producentami jak Mousse T., Boris Dlugosh, Mike Cruz, Harry Cho Cho Romero czy naszym rodakiem Dervishem.
"Nasty Girl" zostało wydane w 2004 roku, producentem jest Mousse T. Kawałek doczekał się wielu remixów, w tym również garażowych wersji. Wykorzystano w nim sampel Michael Jackson - "Don't Stop Till You Get Enough", ale generalnie jest coverem utworu, grupy Vanity 6, założonej przez Prince.
 
... Tonight I’m livin’ in a fantasy
My own little nasty world
Tonight, don’t you wanna come with me
Do you think I’m a nasty girl
Tonight I’m livin’ in a fantasy
My own little nasty world
Tonight, don’t you wanna come with me
Do you think I’m a nasty girl...
 
Link:
 
18:53, snoozie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5