Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
poniedziałek, 31 maja 2010

W czasie tegorocznego WMC w Miami, premierę miał kawałek "Give". Producentem jest Jamie Lewis, w którego to labelu Purple Music numer ten został wydany. Wokalnie udziela się Cynthia Manley, którą usłyszeć można także w utworze "Ain't No Mountain High Enough", swego czasu numer 1 na liście Billboard.

Jamie, a zasadniczo Cem Berter w klubach występuje od 1985 roku, a pierwsza produkcja ukazała się 18 lat temu. W Szwajcarii skąd pochodzi ma statut supergwiazdy, na koncie wiele udanych kolaboracji, jego pozostałe nagrania można szukać też pod innymi aliasami jak Anixus, Brothers From Rio czy DJ Pippi.

Kawałek "Give" oparty został na samplu pianina z 1979 roku Dexter Wansel - "New Beginning", a rozpowszechniony przez Space Cowboy - "Crazy Talk" (2002 rok) oraz Pique & Nique - "You Will (Miss Me)" (rok 2003). Teraz nieco odświeżony, utrzymany w nowym stylu oraz z mnóstwem dobrego wokalu. Myślę, że może się podobać.

Jamie Lewis & Cynthia Manley - "Give"

11:07, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 maja 2010

Zawsze z niezwykłą przyjemnością umieszczam informację o dokonaniach polskich producentów. Dziś czas dla Krzysztofa Dobosza, który występuje pod aliasem KD3. Krzysiek na imprezach zaczął grać w 2004 roku. Rok później uruchomił jedną z popularniejszych w tamtym okresie rozgłośni internetowych naniby.com grających house. Dwa lata temu do sklepów trafił jego kawałek "Relax", który znalazł się na mixie "VA Poland Calling". Od tego czasu na koncie ma już kilka wydawnictw, a poziom każdego kolejnego tylko rośnie.

Tak jest w przypadku najnowszego nagrania "Hey", które ukazało się dzięki Over30 Recordings, a do którego powstało 6 remixów. Poza oryginalną wersją, która była zapewne inspiracją do kolejnych aranżacji moim zdaniem warte uwagi są DCM Remix oraz Mr. Root Remix. Każda z wersji ma swój klimat i widać, że artystom nie brakuje inwencji.

Link:

=> >> KD3 - "Hey" <<

KD3 Hey

08:56, snoozie
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 maja 2010

Mark Knight przygotował małą EPk, na której znalazły się dwa premierowe nagrania. Pierwszy z nich to numer "Sax". Tytuł jest odzwieciedleniem tego, jaki główny instrument usłyszymy w tym nagraniu. Drugi "Devil Walking" to nowa aranżacja powstałego w 1984 utworu "One Night In Bangkok" wykonywanego przez Murray Heada. Aranżacja to może zbyt duże słowo, ponieważ wycięty jest tylko mały fragment wokali, podłożony do tech-houseowego bitu.

Mark Knight - "Sax"

Mark Knight - "Devil Walking"


09:48, snoozie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 maja 2010

Do czasu nagrania "Wildberry Tracks" w 2001 roku, nagranie "Music Takes U High" uchodziło za najlepsze jakie stworzył duet Future Funk czyli Jerome Isma-ae oraz Marcel Krieg. Zawarty w nim został fragment kawała "Dance To Dance" z 1979 roku, autorstwa Gino Soccio. I o ile Jarome pozostaje do dziś aktywnym producentem, to Marcel usunął się w cień i gra przeważnie w klubach.

Cóż można powiedzieć o "Music Takes U High"? Idealnie wpisuje się w czas w którym powstał. 1997 rok, to okres kiedy muzyka house była autentyczna, tworzyli ją pasjonaci dla pasjonatów. To nie oni starali narzucić słuchaczom to co im sie podobało, tylko poznawali gusta słuchającym i chcieli odkrywać nowości, pokazywać nowe drogi i możliwości. Dlatego tak przyjemnie słucha się muzyki z tamtych lat.

Future Funk - "Music Takes U High"

22:25, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 maja 2010

Kawałek "Bushes" powstał w 2000 roku., producentem jest Markus Nikolai. Właśnie ukazała się duża paczka remixów wraz z wersjami które znalazły się na pierwszym wydaniu. Najlepsze z nich to te przygotowane przez Normana Cooka i Derricka Cartera. Charakteryzują się miłą, płynną melodią, utrzymaną w klimacie latynoamerykańskim. W stronę electro lat 80tych poszedł Boris Dlugosh i też jego remix chciałbym zarekomendować.

Derick jest właścicielem labelu Classic, które 10 lat temu wydało ten numer, natomiast nowe aranżacje wyszły w Southern Fried, którego założycielem jest Norman Cook.

Wokalistka, którą mamy okazję słyszeć to Clair Dietrich.

Markus Nikolai – "Bushes"

14:43, snoozie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3