Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
czwartek, 31 maja 2007

Top rarytas, promujący mix CD "Yoshitoshi Miami Mixed by Cedric Gervais". 

 

20:54, snoozie
Link Komentarze (6) »
środa, 30 maja 2007
Ostatnio trafiłem na informację o nowych remixach kawałka z 1983 roku Stevie Nicks - Stand Back. Nowe wersje zaakceptowane przez Warner Bros. zostały przygotowanie przez Hani i Tracy Young. Są one tak podobne do oryginału, że nie warto o nich wspominać. Właśnie przy tej okazji, przypomniało mi o zdecydowanie lepszych propozycjach. Napoczątek rok 2001 i wersja instrumentalna, Thee Jamie Starr Scenario - Welcome 2 Thee Lite. Znany też jako Felix Da Housecat (m.in. Rocket Ride) czy Thee Maddkatt Courtship (Cosmic Pop). Dwa lata poźniej prawdziwy wysyp kolejnych wersji. Jedną z nich jest mash-up Stevie Nicks - Stand Back vs. Yazoo - Don't Go, które wyszło jako Bootyshaker - Don't Go Linus. Skoro juz jesteśmy przy Linusie, to następne niech będzie Linus Loves - Stand Back, którego są dwa remixy; instrumentalny i z wokalami. Ten ostatni powstał z udziałem Sam Obernik, którą zapewne większość z Was kojarzy z hitu lata 2002 "It Just Won't Do", producenta Tim Deluxe. Do niego jest również teledysk. Niemiecka wytwórnia Verlust Records, na Verlust Minus 2 umieściła kawałek "Step Back". Można też natrafić na informację, że za tym stoi Secret Service i wyszło to jako Stevie Nix - Step Back 2002. Uwielbiam tą wersje. Linia melodyczna została również wykorzystana w The Heartbreaker - Heartbreakers. Numer ten ukazał się nakładem francuskiego wydawnictwa Work It Baby, którego właścicielem jest Kris Menace (Christophe Hoeffel), on również jest producentem tego utworu. Niedługo potem wyszedł doskonały bootleg The Heartbreakers - Can't Stop Lovin You. (...can't stop lovin you, I need your love...). Tego można słuchać całymi dniami. Perfekcja w każdym calu.
Stevie Nicks tak naprawdę nazywa się Stephanie Lynn Nicks i urodziła się 26 maja 1948 w Phoenix, USA. Pierwsze kroki stawia w kilku mało znanych zespołach rockowych. Nieco głośniej o niej było od 1975, kiedy to stała się nową wokalistką zespołu Fleetwood Mac (oni też mają parę ciekawych coverów). Od 1981 prowadzi solową karierę. 24 lata temu wydaje drugi album w karierze "Wild Heart", który to promował singiel 'Stand Back'. W tym utworze Prince grał na keybordzie.
 
...No one looked as I walked by
Just an invitation would have been just fine
Said no to him again and again
First he took my heart then he rano one knows how I feel
What I say unless you read between my lines
One man walked away from me
First he took my hand take me home...
 
Link:
 
Stevie Nicks - Stand Back
07:23, snoozie
Link Komentarze (2) »
wtorek, 29 maja 2007
Prosto z podziemi Chicago nadchodzi gruba EPka "The Movement" wydana nakładem Defected Records. Producentem jest Stacy Kidd. Szlagierem bez wątpienia jest wersja Video Mix, bardzo dobra jest też propozycja z dogranymi wokalami Tai Davis, czyli Flow Mix, do której powstał dodatkowy teledysk. Obok disco-stylowego "Don't Let Nobody" również nikt nie przejdzie obojętnie.
 
Link:
 
 
Stacy Kidd – The Movement
09:19, snoozie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 maja 2007
Natasha Hamilton, jedna z 3 wokalistek zespołu Atomic Kitten nagrała nowe wokale do znanego kawałka Micha Daniels - Take Me Higher. Zmieniła jednak tytuł i teraz nazywa się "Round And Round", utwór jest promowany podczas jej tournee z Lionelem Richie po Wielkiej Brytanii.
 
Link:
 
Natasha Hamilton
00:05, snoozie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 maja 2007
Całkiem niedawno niemiecka wytwórnia Disco Galaxy Records świętowała wydanie 50 płyty winylowej od 2000 roku. Płytka oznaczona symbolem DGR-050 to "Life Saver", za jej przygotowanie odpowiedzialni są JR (Patrick Riehl) oraz The Tabledancers. Duet The Tabledancers tworzą urodzony w 1984 roku na Węgrzech Béla Gábor, który na codzień używa także innych aliasów tj. Soul Revenger, Belocca, BCY, Uncle Bear czy Sixteen Providers. Druga połowa to Joe Kurta, założyciel DiscoGalaxy Records, Secret Service Records oraz Jeans Records. Przy produkcji kierują się prostą zasadą "czasem funky, czasem bardziej disco, ale zawsze groovy". Ja osobiście uwielbiam styl The Tabledancers, poniżej umieszczam parę próbek moim zdaniem ich najlepszych produkcji.
Na jubileuszowej płycie znalazły się 3 kawałki stylizowany na lata 60-, 70-te "Life Saver" (Miami Beach Remix) oraz 2 wersje "Who Is Fooling Who". Też utrzymane w podobnym klimacie, wykorzystano w nim już znajomy sampel, nieco wcześniej użyty został przez Pierre De La Touche w "If You Love Me".
Ostatnimi dniami ukazała się nowa kolejna płyta DGR-051; Black Shadow - 'Life's a Beach'.

 
Link:
 
JR.vs.The.Tabledancers.Life.Saver
00:47, snoozie
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5