Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
czwartek, 21 kwietnia 2011

"I Can Cast A Spell" to numer który zdarzył się już nieco przykurzyć, co nie znaczy ze cokolwiek stracił ze swojej świeżości. Oryginalnie wydany w 2001 przez duet Jon Pearn i Michael Gray, którzy przez lata znani byli jako Full Intention. Natomiast na potrzeby tego wydawnictwa przyjęli nazwę Discotex presents Coldburst. Nieco wcześniej można było się spotkać z tym kawałkiem, w którym to wokal był oryginalnym samplem z Chaka Khan - "I'm Every Woman". Na potrzeby komercyjnego wydania, musiał on zostać nagrany od nowa. Do współpracy została zaproszona Shena, która wypadła rewelacyjnie.

Myślę, że wiele osob zna ten kawałek (i być może nawet uwielbia). Normalnie nie wrzucałbym go tu, gdyby nie  fakt, że dopiero dziś dowiedziałem się, że był do niego nakręcony teledysk.

Discotex presents Cloudburst - "I Can Cast A Spell"

16:17, snoozie
Link Komentarze (1) »
środa, 20 kwietnia 2011

Dzień dzisiejszy to czas świętowania. Mija właśnie 5 lat (trudno mi w to uwierzyć) od kąd od czasu do czasu staram się tu wrzucić, mam nadzieję ciekawego do słuchania/obejrzenia. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim zaglądającym tu, dodającym komentarze. Duża piątka dla Was!

Nierozwerwalną częścią urodzin są prezenty. Ja mam taki jeden dla Was. Jest nim odtwarzacz Creative 1GB ZenStone.

Pytanie jest proste, ile osób od 21 kwietnia 2006 do 21 kwietnia 2010 odwiedziło ten blog? Nagroda przypadnie temu kto poda w komentarzach dokładną liczbę lub będzie najbliżej.

Nie zapomnijcie o adresie e-mail w komentarzu.

3, 2, 1...start! Koniec 27 kwietnia o godz. 12:00.

Dziejszą ilustrtacją jest okładka z kompilacji '5 Jahre Hive' z labelu Hive Audio.

 

5 lat in.da.house

 

21:31, snoozie
Link Komentarze (8) »
niedziela, 17 kwietnia 2011

Kawałki jak prezentowany dziś "The More I Want", goszczą tu bardzo rzadko. Ale z drugiej strony niezbyt często udaje mi się ustrzelić coś, co już po pierwszych taktach czekam kiedy on się skończy i bym znów mógł zacząć go słuchać od początku.

To co mnie najbardziej ujęło to dość spokojne, nie za szybkie tempo. Początek jest bardzo deepowy, z czasem rozkręca się, ale bez zwiększania ilości uderzeń basu, a poprzez dodanie hipnotycznego damskiego wokalu. Jak również tego co zdecydowanie nadaje mu największego uroku, czyli skrzypiec rodem z ery disco. I o to właśnie chodzi.

Numer został przygotowany przez pochodzącego z Dortmundu, Larse.

Larse - "The More I Want"

21:46, snoozie
Link Komentarze (1) »
wtorek, 12 kwietnia 2011

Prosto z Paryża, dziś świeżutki numer "Nothing Serious", który wyszedł spod ręki DJ LAS K (laska...hmmm? :)). Jest to zarazem jego debiut. Kawałek został wydany w Crude Trax.

Dostępny jest orginal mix oraz remix przygotowany przez Alexa Herrere. W kilku miejscach widziałem/czytałem, że szczególnie polecana jest ta druga wersja. Mnie natomiast uwiódł oryginał.

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, co się można spodziewać po kawałku nagranym w stolicy Francji. Tak, tak sama czysta esencja. Pętelki w disco-houseowym kimacie.

DJ LAS K - "Nothing Serious"

22:01, snoozie
Link Komentarze (3) »
środa, 06 kwietnia 2011

Poszukiwałem jednego numeru, a tu proszę trafiłem na taką perełke "Beats n Pieces", która nie daje mi już spokoju ponad dobę. To jest fenomenalne. Nie wiem kto stoi za projektem Da Pianoheadz, ale sprawił mi mnóstwo radości tym numerem. Mimo, że od jego wydania minęło już conajmniej 15 lat.

Nie sztuką jest wrzucać każdy numer dostępny do odsłuchania na kanale youtube użytkownika "", bo co drugi kawałek tam to hit i nie zdarzało mi się to za często. To chyba dopiero drugi raz, ale nie mogłem się powstrzymać. A może oprócz mi, komuś również od przypadnie do gustu.

Od samego początku jest dobry, ale prawdziwa jazda zaczyna się po 3 minucie.

Odlot! Znów przez najbliższe kilkanaście godzin się od niego nie uwolnie.

Da Pianoheadz - "Beats n Pieces"

21:01, snoozie
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2