Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
czwartek, 30 kwietnia 2009
Sinan Kurtulus nie zwalnia tempa. Słychać, że w disco house sprawdza się ostatnio jak mało kto. A co najważniejsze, jego produkcje są w wiekszości dostępne gratis.
Tak jest z tą najnowszą "Globalization" z zawartym przemówieniem Gordona Browna, premiera Wielkiej Brytani.
Świetny relaks na dzień przed długim weekendem.
 
Link:
 
09:10, snoozie
Link Komentarze (12) »
środa, 29 kwietnia 2009
Potoczne określenie na bal maturalny w USA to "Prom Night". Taki tytuł nosi również najnowsze nagranie pochodzącego ze Szkocji Linusa Lovesa. Pod tym pseudonimem ukrywa się Duncan Reid. Jego pierwszą produkcja było "Body & Soul" z 2001 roku, ja z jego twórczością zetknąłem się 2 lata póżniej przy okazji nowej wersji "Stand Back". Potem były m.in. remixy Armand van Helden - "Hear My Name" i Flat Pack - "Sweet Child O'Mine" i słuch o nim jakoś zaginał.
Teraz jest w trakcie tworzenia swojego nowego labelu 21:12 i tam pojawi się ten kawałek wraz z Burns Remix. Na tą chwilę wraz z Mylo jest współwłaścicielem Breastfed Recordings.
Dlaczego wspominałem o balu? W takim klimacie utrzymany jest klip, w którym wykorzystano motywy z filmu z 1976 roku "Carrie".
Przez trwający prawie 7 minut utwór, Linus eksperymentuje z różnymi wstawkami. W pierwszej cześci coś a'la lata 80-te, w drugiej na pierwszy plan wysuwają się gitary, jest jeszcze odrobina electro.
Polecam kawał dobrej roboty.
 
Linus Loves - "Prom Night"
 
11:37, snoozie
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 kwietnia 2009
W gorące lato 2004 nakładem wydawnictwa Azuli pojawił się singiel hiszpanów DJ Chusa i Davida Penna - "Will I (Discover Love)". Ten pierwszy trafił pod skrzydła bardziej doświadczonego Penna i w 1994 pojawiła się na rynku jego debiutancka EPka "Kapital Of House". Od tego czasu uczestniczył w kilku projektach, najbardziej znany to ten, który stworzył z Ceballosem, dyskografia jest równie pokaźna.
David Penn jest właścicielem labelu Zen Records. Znaczące nagrania w jego karierze, wydane pod różnymi aliasami w róźnych kooperacjach to Kadoc - "The Night Train", Deux - "Sun Rising Up", Montilla - "All Night".
"Will I (Discover Love)" dostępne jest w 4 wersjach. Najlepsze to Mediterranean vocal mix, charakteryzuje go słoneczne brzmienie, ciepły i miły dla ucha wokal Concha Buika. Nie ma co się sugerować nazwą, tu poprostu czuć powiew śródziemnomorskiej bryzy. Wersja dub, pozbawiona zwrotek. Melodia ta sama, przeplatana refrenem. Jeżeli chodzi o Original Stereo Cool mix i Original Mucho dub, nie jest źle, ale zdecydowanie czegoś brakuje.
Polecam szczególnie tym, którzy lubią coś spokojniejszego.
 
Link:
 
DJ Chus & David Penn Feat. Concha Buika - Will I (Discover Love)
09:06, snoozie
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 27 kwietnia 2009
Trochę się zdziwiłem patrząc na ilość wyświetleń teledysku "Shake It To The Ground" w serwisie youtube, których liczba zbliża się do 1 300 000. Imponujący wynik, a u nas żadnych wzmianek o nim, poza serwisami utrzymującymi nielegalne pliki. Czas to zmienić.
Kawałek został wydany w 2007 roku w labelu Mad Decent. Producentem jest pochodzący z Baltimore DJ Blaqstar, na codzień eksperymentuje z łączeniem szeroko rozumianej muzyki klubowej tj. house, electro, elektroniki z hip-hopem.
Wokalistką, którą słyszymy jest, w tej chwili 18 letnia, Rye Rye (Ryeisha Berrain). Niebawem pojawi się debiutancki album. Jej związki z house są dość bliskie, udzielała się już w kawałku "Hardcore Girls" duetu The Count and Sinden oraz w jednym rapowym remixie "Strawberry" Adriana Luxa.
Na discogs "Shake It To The Ground" został określony jako hip-house. Na takie utwory nie natrafia się na codzień. Pojawiają się bardzo rzadko. Ale jak już się trafią, to wbijają w ziemię. Mnie powalił z miejsca i od tygodnia w mp3 playerze jest tylko powtórz, powtórz. Niesamowita potęga basu, siedząc przed głośnikiem czuć jak napiera na klatkę piersiową.
Są też remixy. Electro-remix Claude Von Stroke, z jeszcze większą mocą uświadamia nam, że to bas jest tu na pierwszym miejscu, chociaż wokale też są dobrze słyszalne. Drop The Lime Remix, wprowadza nas w świat garażowych brzmień. Polecam też wersję nazwaną instrumentalną, ale tak do końca nie jest.
Ogólnie żałuję, że trafiłem na niego tak późno. Szkoda, że Armand Van Helden nie umieścił go na swoim "New York: A Mix Odyssey vol. 2".
 
...i'm not a gangsta girl, but i'm a ghetto superstar...
 
Link:
 
DJ Blaqstarr & Rye Rye - "Shake It To The Ground"
 
 
DJ Blaqstarr & Rye Rye - Shake It To The Ground
09:14, snoozie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 kwietnia 2009
W ostatnim czasie w kilku sklepach kawałek "Devil Toy" brytyjczyków z Hoxton Whores znajdował się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się. W niektórych komentarzach na anglojęzycznych stronach widziałem informację, że jest to sampel z Camisra - "Let Me Show You". Owszem Camisra (prawdziwe imię i nazwisko Paul Newman, znany też jako Tall Paul), miał niemalże identyczne brzmienie. Jednak prawda jest taka, że oryginał należy do wydanego w 1996 roku Sandy B - "Make The World Go Round". Nagrane 2 lata później "Let Me Show You" zapewne zdobyło większą popularność, ze względu na swój praktycznie cały instrumentalny charakter. W teledysku wykorzystano wersję z wokalami Clare Hearnden.
Zresztą najlepiej niech każdy oceni, który pasuje mu najlepiej.
 
Link:
 
Camisra - "Let Me Show You"
 
11:32, snoozie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5