Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
sobota, 28 kwietnia 2007
Stacy Kidd urodził się 1972 roku w Chicago. Zauroczony muzyką house, która usłyszał w radiu rozpoczął próby miksowania kawałków na 2 kasetowym magnetofonie, był to rok 1987. Dopiero 2 lata później kupił pierwszy adapter, ale wciąż łączył utwory grając z kaseciaka. W 1990 na jednej z imprez Stacy poznał Paula Johnsona (tego od "Get Get Down" czy "She Got Me On"; niektóre źródła podają również informację, że to jego kuzyn). Grał wtedy nikomu nieznane kawałki, które dostał od producentów takich jak Ron Hardy, DJ Rush, Armando oraz Farley FM Funk. Paul tego wieczoru, miał również troche nowego, nieznanego materiału i zaczęli grać na przemian przez 4 godziny.
W 1994 roku powstało ich wspólne nagranie "Stacy Kidd & Pilly P Doing Thangs Vol 1" wydane nakładem Dance Mania Records. W sumie powstały 3 części. Natomiast pierwszą samodzielną produkcją było '15213 Loomis' z 1996 roku. Szczególnie w starszych utworach da się usłyszeć wiele elementów jazzu, np. charakterystyczne trąbki. Do dnia dzisiejszego współpracował z różnymi labelami Huge Records (Chicago), Relief Records (Chicago), Peacefrog Records (Londyn), Dusttraxx Records (Chicago), Aftermidnight Records (Holandia), Riviera Records (Francja), Daddy Records (Londyn), Defected (Londyn); remixy wydawał równiez w Ministry of Sound.
Od 2000 roku, pojawia się w jego produkcjach więcej wokalu. Dużo podróźuje po róznych studiach nagrań, nawiązuje współpracę z Louie Vega i Kenny Dope (MAW) w ich nowym wydawnictwie Kenlou Records. Sam również zakłada "Underground Elements".
Przez DJ Magazine został okrzyknięty "najbardziej wszechstronnym producentem w Chicago" w 2003 roku.
Jedną z jego ostatnich produkcji jest "Movement", bardzo fajny kawałek. Jest nawet ciekawy klip, może nieco amatorski, ale moim zdaniem dobrze odzwierciedla charakter tego numeru.
 
Link:
 
Stacy Kidd
 
20:28, snoozie
Link Komentarze (1) »
piątek, 27 kwietnia 2007
Internetowa telewizja A3TV umieściła na swojej stronie parę ciekawych, krótkich filmów z Winter Music Conference w Miami. Jakośc dużo lepsza niż na youtube czy podobnych.
 
Link:
 
A3TV
07:14, snoozie
Link Komentarze (1) »
czwartek, 26 kwietnia 2007
Dosłownie na dniach ukaże się debiutancki album duetu Coburn. Na codzień tworzą go Pete Martin i Tim Healey. Samodzielnie nagrywali muzykę pod wieloma pseudonimami. Poznali się w 2002 roku. Ale głośno o nich zrobiło się 3 lata później kiedy wydali "We Interrupt This Programme", to był prawdziwy hit. Ten kawałek otrzymał ogromne wsparcie m.in. od Mylo, Audio Bullys, Carla Coxa. W 2006 poszli za ciosem i nagrali "Give Me Love" (doskonały remix Andrea Doria).
Ich filozofią jest jak najwięcej żywych głosów, a nie kolejne zapętlanie samplowanych wokali. Toteż starają się zapraszać jak największą ilość wokalistów i wokalistek. Przykładem niech będzie "Give Me Love", "Supersonic" czy "Superstar" powstałe przy współpracy z Robbie Riviera.
Na swoim koncie mają również niezbyt udany występ na prywatnej imprezie u Paris Hilton.
Nazwę wzieli od nazwiska znanego amerykańskiego aktora Jamesa Coburna. 
Na nadchodzącym albumie znajdzie się 19 utworów, większość będa stanowić nowe produkcje, ale nie zabraknie też ich najlepszych numerów.
 
Link:
 
coburn_We_Interrupt_This_Programme
07:02, snoozie
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 kwietnia 2007
Znana już jest zawartość kolejnego albumu "Ghettoblaster" znakomitego producenta Amanda van Heldena, który na rynku pojawi się w pierwszych dniach maja. Będzie on nieco inny, niż poprzedni "Nymphoo", na tym znajdzie się wiele elementów soul i hip-hopu. Wydany zostanie w wytwórni Fat Boy Slima - Southern Fried Records.
 
01. Go Crazy! (with Majida)
02. Touch Your Toes (with Fat Joe/BL)
03. I Want Your Soul
04. NYC Beat
05. Playing House (with Kudu)
06. This Ain’t Hollywood (with Will 'Tha Wiz' Lemay)
07. Still In Love (with Karmen)
08. Playmate (with Roxy Cottontail/Lacole 'Tigga' Campbell)
09. Je T’ Aime (with Nicole Roux)
10. To Be A Freak (with George Llanes)
11. All Nite (with La Roka)
12. A Track Called Jack
 
Armand Van Helden Ghettoblaster
07:11, snoozie
Link Komentarze (2) »
wtorek, 24 kwietnia 2007
12 kwietnia Cleo Castillo i Roger Sanchez zostali dumnymi rodzicami córeczki Soleil Amaris Sanchez. Mama jak i dziecko są w doskonałej formie i zdrowiu. Gratulacje można wysyłać mailowo na adres DJlalla@aol.com.
 
Roger Sanchez 
07:13, snoozie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5