Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
środa, 31 marca 2010

W dniu dzisiejszym lądujemy w Australi. Tam to właśnie w 2001 roku duet Disco Montego, który tworzyli bracia Darren Dowlut oraz Dennis Dowlut, wydali singiel "We Got Love". Słowo tworzyli ma tu niestety smutny wydźwięk, ponieważ pierwszy z nich zmarł 5 sierpnia 2005 roku.

Kawałek "We Got Love" został oparty na charakterystycznym i często wykorzystywanym przez innych samplu z 1980 roku Delegation - "Heartache No. 9". Prawdziwa uczta dla fanów disco house.

Disco Montego - "We Got Love"

Rok później rozpoczęli współpracę z wokalistką Katie Undrwood. Owocem wspólnej działalności był numer "Beautiful". Czegoś mu jednak moim zdaniem brakowało mimo, że na listach był notowany wyżej, niż kolejny singiel "Magic". Produkcja ociera się o soulful.

Disco Monteho - "Magic"

W międzyczasie Disco Montego nagrali album "Disco Montego", a ostatni kawałek w ich dyskografi "U Talkin' To Me" powstał w 2002 roku.

Katie Underwood jest aktywna zawodowo do dnia dzisiejszego. W 2006 roku, w jej dorobku pojawił się całkiem niezły kawałek "Be Together" nagrany z T-Funk (Tim Dudfield). Remixy przygotowali m.in. Soul Avengerz.

T-Funk - "Be Together"

09:50, snoozie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 marca 2010

W czasie tegorocznego Winter Music Conference w Miami odbył sie premierowy pokaz filmu dokumentalnego "Electro Wars" traktującego o amerykańskiej scenie electro. Reżyserem jest Stephen Alex Vasquez, a na potrzeby tego projektu wywiadów udzielili m.in. Steve Aoki, LMFAO, A-Trak, Chromeo, DJ Premier, Major Lazer, LA Riots.

Zwiastun "Electo Wars".

Electro Wars

18:44, snoozie
Link Komentarze (3) »
piątek, 26 marca 2010

Kolejna polska wytwórnia, która ma ogromną szansę zaistnieć na zachodzie to Over30 Recordings. Założycielami są Mr. Root (Robert Korzeniewski), który w ostatnich latach z powodzeniem grywał i nagrywał z takimi uznanymi postaciami jak Inaya Day, Pepper MaShay, Jorge Martins czy Mike Davis. Oraz wokalistka Mo-J (Monika Jarosińska).

Na dzień dzisiejszy w labelu wydane zostały 4 single/EPki są to: "What Can I Do", "A Whisper Of AIDS", "Always Together" oraz najnowszy "Dreamin' Ain't Enough 2010".

Myślę, że nie trudno domyśleć się co kryje się pod nazwą "Over30". Jest to świetny przykład na to, że house nie jest już zarezerwowany tylko dla młodych. Średnia wieku napewno będzie się podnosić, nie tylko wśród tych słuchających na codzień, ale też wśród uczestników imprez. To miłe obserwować jak ta muzyka dojrzewa i rośnie razem z nami.

Poniżej bonusy.

Na początek krótkie promo-wideo z 4 produkcjami z Over30 Recordings i fragmentami z imprez na których wspólnie występowali.

Oraz godzinny secik Mr. Roota, pt. "Back To The Club Mix"

08:43, snoozie
Link Komentarze (1) »
środa, 24 marca 2010

Funkalicious5 mimo wielu stworzenia wielu dobrych discohouseowych nagrań, nie wydał jeszcze nic. Do prezentacji swojej twórczości wykorzystuje profil na myspace i kanał youtube.

Trzeba przyznać, że w tej chwili w Europie to Niemcy dzierżą palmę pierwszeństwa jeżeli chodzi o disco- czy funkyhouseowe produkcje.

Funkaliciou5 - "Here To Have Some Fun"

10:03, snoozie
Link Komentarze (2) »
wtorek, 23 marca 2010

Kontynuując wczorajszy post o kawałkach szykowanych na tegoroczne WMC, na początek uderzamy dobrym, wokalem.

Jest to Jamie Lewis & Cynthia Manley - "Give" (Jamie Lewis Goes Disco Mix), do tego coś w stylu lat 80-tych i fascynacji acid house, czyli  Christian Hornbostel & Alfred Azzetto - "It Was Acid" (Deconstruction Mix), kończąc na Anthony Romeno - "Passion" (Anthony Romeno Sensual Mix). Całość dostępna na "Miami Sampler 2010" z Purple Music.

Label King Street wybrał 7 nagrań, a ja spośród nich dokonałem selekcji dwóch tj. Cookie Monsterz & Michelle Weeks - "Spread Love" (Richard Earnshaw 'People's'Classic Remix) oraz Fuminori Kagajo feat. Adeola Ranson - "Piece of Heaven". To i jeszcze więcej soulfulu znajdziecie na "Miami 2010 (Traxsource Edition)".

"Seamless Twelves Miami Sampler 2010" to zasadniczo jeden, ale za to jaki, wart uwagi numer Justin Michael & Phonic Funk Ft. Maiya - "My Destination" (Original Mix).

Na sam koniec zostawiłem jeszcze jedną kopalnię hitów, mianowicie 35 kawałków ze stajni Toolroom Records zamkniętej w zestawie "Toolroom Records Miami 2010". Listę otwiera właściciel wydawnictwa Mark Knight - "Put Your Hands Up" (Mark Knight Remix), dalej mamy Matt Samuels - "One Moment" (Original Club Mix) no i znów Mark Knight - "Downpipe" (Original Club Mix), następnie David Guetta - "GRRRR" (Club Mix), Lissat - "The Music And Me" (DJ Wady Remix), Funkagenda - Nobody Listens To Techno (Original Club Mix), D-Formation - "Weakness" (Original Club Mix), Oliver Lang - "Dying To Live" (Original Club Mix), Kim Fai - "Yellow Man", Jake Island - "Moonlight" (Original Mix).

Ale to jeszcze nie koniec podsumowania. Przy takiej okazji nie możemy zapomnieć o polskim akcencie przy tym wydarzeniu. Kawałek "Kawa z Gruntem" projektu Catz N Dogz feat. Pol_On znalazł się wśród propozycji "Strictly Miami".

Funktion Recordings przygotowali zestaw 8 produkcji "Miami WMC 2010 Funktion Sampler". Wśród nich Matush z nagraniem "Definition Of House", a do tego specjalny remix wykonany przez Angel Kiss.

Matush - Definition of House (Angel Kiss rmx) by djangelkiss

Z dobrej strony pokazało się wydawnictwo Pierogi Records, przedstawiając 12 kawałków na "Pierogi Records Miami WMC 2010 Collection".

Ogólnie uważam, że najlepsze dopiero przed nami. Większość w Miami jeszcze sobie o tej godzinie śpi, ale to już dziś na poważnie się zacznie.

Pierwszym wygranym będzie zapewne Axwell, który na razie nie ujawnił tytułu. Ale to coś, co możecie usłyszeć poniżej, zapewne dotrze do szerokiego grona słuchaczy. Coś z potenciałem na (radiowy, plażowy) hit lata 2010.

No i teraz już w ekspresowym skrócie podsumowanie. Wczoraj typowałem, że podam swoją dziesiątke według mnie najlepszych nagrań. Niestety po ponownym przesłuchaniu wszystkiego musi to być 15. Nieoficjalna nazwa to "IDH Miami 2010 Sampler" ;)

A więc:

15. Dennis Ferrer - "Hey Hey"

14. Oliver Lang - "Dying To Live" (Original Club Mix)

13. David Guetta - "Grrr"

12. Mark Knight - "Put Your Hands Up" (Mark Knight Remix)

11. Deadmau5 - "Fifths" (2008 rok !!!)

10. Mitomi Tokoto - "That Ibiza Track"

9. Hugo Van Dyck - "Give My Love A Try" (Damian Wilson & Darren Crook's Thrill Mix)

8. URH feat. MJWhiteNY - "Why Didn't Tell Me" (Julia Luna Remix)

7. Beaten Soul & Dawn Tallman - "It Starts With Us "(Funky Soldiers & In 2 Deep Remix)

6. Jay-J - "Monday Mayhem" (Drop and Roll Deep Mix)

5. David Penn & Oscar De Rivera - "The Horns"

4. Asle - "Why People Dance" (Golden Sun)

3. Ridney - "At Night"

2. Joee Cons feat. Jaclyn - "Fine Day" (Original Club Mix)

1. Cirez D - "Glow"

 

P.S. Wyjazd w przyszłym roku na WMC jest jak najbardziej w zasięgu ręki. Bilety lotnicze były poniżej 2000 zł, wystarczy codziennie odkładać 5 złotych. Sam pobyt na miejscu to też prawie żadne koszty, spać można na plaży, poić się słońcem, a karmić muzyką. Ja mam właśnie taki plan :)

15:28, snoozie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3