Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
wtorek, 31 marca 2009
Czy motorower może stać się istotnym punktem teledysku?
poniedziałek, 30 marca 2009
Tuż przed weekendem na rynek trafił najnowszy album "Two" duetu Miss Kittin i The Hacker. Znalazło się na nim 11 premierowych nagrań. Jednym z nich jest cover Elvisa Presleya, "Suspicious Minds". Będzie to także pierwszy singiel z tego wydawnictwa. Powstał do niego bardzo klimatyczny teledysk. Nie lubię krytykować, ale mimo całego szacunku dla brzmienia głosu Miss Kittin, jakoś specjalnie mi on tu nie pasuje. Sama wersja instrumentalna byłaby dużo lepsza, ale wtedy nie można by mówic o wpływach 'króla rock and rolla' na ten utwór.
Dużo lepiej na tym tle wypada wydany w 2005 roku nakładem włoskiego Time Records, P.A.R.C. - "Suspicious Minds". Do tej wersji zostały nagrane i zapetlone same damskie wokale z refrenu. "Suspicious Minds (P Aliberti extended mix)" to jeden z moich ogólnie ulubionych kawałków.
 
...We can't go on together
With suspicious minds...
 
Link:
 
21:32, snoozie
Link Komentarze (1) »
niedziela, 29 marca 2009
Jedno z alter ego panów z Groove Junkies to MoHo All Stars. MoHo to skrót od labelu More House Records, w którym w 2007 roku, został wydany kawałek "Life Is What You Make It".
Cały zestaw otwiera 'GJs Soulectro mix', nazwa electro jest nieco myląca, zresztą przesłuchując przekonacie się sami. Mówione wokale przez Sista Mista, dalej wkracza Solara. Mój faworyt z całego zestawienia, dobrze wpadająca w ucho melodia. 'GJs Funk Fusion mix' ten jest już zdecydowanie inny, tempo nadaje nieco tribalowy beat, a na pierwszy plan wysuwają się elektroniczne organy. Nastepnie są trzy instrumentale tj. 'GJs Soulectromental', 'GJs Funk Fusion instrumental' oraz 'Funk Fusion beat' i dwie acapelle.
Stellar współpracowała już z Groove Junkies przy takich kawałkach jak "Deeper", "Paradise" czy "Just Groovin’".
W sumie skupiając się tylko na 'GJs Soulectro mix', nie zawiedziecie się, 7 minut dobrego soulful house. 
 
Link:
 
MoHo All Stars feat. Solara - Life Is What You Make It
22:39, snoozie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 marca 2009
Za projektem Out Of Control, stał Joe Smooth. Jego kawałek "Promised Land" jest jednym z bardziej istotnych w histori muzyki house. Jako Out Of Control wydał w 1987 roku numer "What Cha Gonna Do", bardzo melodyjny z ciekawym wokalem. Na dwunastocalowym krążku były dostępne 4 wersje Club Mix, Bonus Beats, Dub Mix oraz krótsza edycja przygotowana do radia. Winyl ukazał się nakładem D.J. International Records. Label powstał w połowie lat 80-tych w Chicago. Skupiał czołówkę sceny i wydawane w nim były znaczące utwory jak Fast Eddie - "Acid Thunder", Kenny "Jammin" Jason - "Can U Dance", Tyree Cooper - "Turn Up The Bass". Na początku lat 90tych D.J. International Records przestało istnieć. Od 2007 roku prawa do produkcji posiada Brookside Records.
W tamtym czasie nie stawiało się na promocję w telewizji, toteż "What Cha Gonna Do" bardziej niż teledysk posiadało swoją własną prezentację.
 
Out Of Control - "What Cha Gonna Do"
 
20:02, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 marca 2009
Od 12 lat, panowie z Disco Dice działają na scenie muzycznej. W 1998 roku wydają pierwszy singiel "Reach" w Rouge Pulp Records. Do szerszego grona odbiorców trafiają dzięki coverowi Ken Laszlo - "Hey Hey Guy". Przed pięcioma latami nagrali "All Around The World", do którego powstaje teledysk. Następnego lata pojawił się ich debiutancki album "History". Charakterstyczne dla ich wyglądu są stroje z epoki lat 70-tych i 80-tych, duże okulary, peruki, a wszystko doprawione odpowiednimi dźwiękami, przypominającymi tamte czasy. Wszystko to pod wpływem filmu "Klub 54".
Także ich najnowsze dzieło "Party People" utrzymane jest w tej konwencji. Winyl pojawił się miesiąc temu. Umieszczono na nim 4 wersje tytułowego kawałka. W "original mix" zawarto całą kwintesencję disco-house. Ta pozycja jest zdecydowanie najlepsza. Niewiele ustępuje mu następny w kolejności remix Popmuchi. Jest o wiele bardziej dynamiczny, tą wersje wolałbym usłyszeć w klubie. 'Tokn French mix' to powrót w lata 80-te. Męski wokal w połączeniu z wpadającą w ucho melodią zostaje na długo w pamięci. Przy ostatnim 'Armin Prayd Wired cut' mam wrażenie, że słucham Freeform Five - No More Conversations (Mylo Remix), podobieństwo jest, aż nadto uderzające.
Miłego słuchania! :)
 
Link:
 
Disco Dice - "All Around The World"
 
 
Disco Dice - Party People
09:09, snoozie
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6