Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
środa, 29 grudnia 2010

Poniżej prezentacja, zapowiadanej na 1 stycznia kompilacji "Soul Of Disco 3". Składanka wydana zostanie w Z Records, którego ojcem-założycielem jest Joey Negro. Jest on również odpowiedzialny za dobór kawałków.

Świetna selekcja!

Joey Negro - "Soul Of Disco 3"

22:11, snoozie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 grudnia 2010

Z nieopisaną wręcz przyjemnością umieszczam tu dziś kawałek "Old School Slow Jams" amerykańskiego producenta Brenta Vassara. A z jeszcze większą wspominam, że jedyny godny polecenia remix został przygotowany przez naszych rodaków, a mianowicie Jackie i Banana Groovz. Ich kawałki, mixy gościły tu już kilkakrotnie. Tego drugiego pod aliasem Szato Szatewicz.

Jackie i Banana Groovz pozostawili wszystkich w tyle, aranżując ten numer w stylu french-house, dużo bawiąc się filtrem, okraszając go lekko disco. Z oryginału pozostały zasadniczo wokale.

Ten numer jest perfekcyjny. Kciuk w górę!

Brent Vassar - "Old School Slow Jams" (Jackie & Banana Groovz Remix)

Go to Beatport.com Get These Tracks Add This Player
16:57, snoozie
Link Komentarze (3) »
środa, 22 grudnia 2010

Nie mogę sobie przypomnieć bym na jakiś film, tak jak na "Tron: Legacy" czekał od kilku miesięcy. Nie chodzi o fabułę, ale o muzykę przygotowaną przez Daft Punk. Po dość długim okresie oczekiwania na nowy materiał, będziemy mieli okazję sprawdzić czy pozostali w tym samym stylu czy może ich twórczość będzie wyznaczać jakieś nowe kierunki w rozwoju muzyki. A może już zupełnie porzucą house na rzecz czegoś innego. O tym najlepiej przekonać się już od 31 grudnia, kiedy to film trafi na duże ekrany. Zawsze to też lepiej posłuchac muzyki na kinowym soundsystemie niż w domu.

Tymczasem dziś do ściągnięcia za darmo i całkowicie legalnie, drugi kawałek ze ścieżki dźwiękowej. Numer nosi tytuł "Fall", a jego remix przygotował sprawdzony już i nie zawodny DJ DLG. Nie wiem jak Wy, ale ja padłem...z wrażenia. Mega moc!

Daft Punk - "Fall" (DJ DLG Lazor Legacy Mix)

10:09, snoozie
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 20 grudnia 2010

Detboi pochodzi z Irlandii. W swojej kolekcji ma już kilka dobrych nagrań z gatunku dubstep, fidget czy garage, w którch się specjalizuje. Ponieważ związał się z labelem Cheap Thrills, gdzie wydają m.in. Herve czy Fake Blood i tam eksperymentowanie jest na porządku dziennym, zapewne nikogo nie zdziwi z jaką lekkością poruszają się i łączną różne style.

W sierpniu tego roku do sklepów trafił jego debiutancki album "Curse Of The Voodoo Drums", krótki bo znalazło się tam 9 utworów. Godne polecenia są w kolejności "I Am", "The Whistler" czy "Voices In Heaven". Ale na szczególne uznanie w moich oczach, a zasadniczo uszach zasługuje kawałek "Rainbows". Powalający mnie swoją disco-houseową prostotą, a zarazem tym co jest jego mocną stroną, czyli to że podoba się już po pierwszych taktach i do zabawy...do zabawy trudno znaleźć coś lepszego.

Detboi feat. Blisscotheque - "Rainbows"

Link:

=> >> Detboi - "Curse Of The Voodoo Drums" <<

09:36, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 grudnia 2010

Szanowni Państwo niezmiernie miło mi poinformować, że lada dzień wydana zostanie kolejna mega-bomba spod ręki, bardzo płodnego, a zarazem będącego na topie duetu Duck Sauce. Numer nosi tytuł "Good To Me".

Kawałek zapewne otrzyma ogromne wsparcie od innych djów, a także myślę pojawi sie w radiach. Kto wie czy nie powstanie również teledysk. Nie wątpliwie jest on na jakimś samplu, jakim jeszcze nie udało mi się namierzyć, może ktoś będzie pierwszy :)

Tymczasem spieszę poinformować, że aranżacja Duck Sauce nie jest pierwsza. Już w 2006 roku ten numer został wydany przez Da Matra pod tytułem "Glitter".

Miłego słuchania :)

Duck Sauce - Good To Me

Da Matra - "Glitter"

14:13, snoozie
Link Komentarze (6) »
 
1 , 2