Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
środa, 30 grudnia 2009

Czy pamięta ktoś Deee-Lite? Rok 1990 należał do nich, a to za sprawą "Groove Is In The Heart". Uchował się ktoś kto tego nie słyszał? Przyznać się! :> O ile w latach 90-tych był aż przesyt od tego kawałka, to w ostatnich latach odszedł jakby w zapomnienie.

To wszystko o czym tu dziś wspominam jest ze sobą mocno powiazane. Utwór wspomniany 4 linijki wcześniej, na początku zawiera bardzo istotny tekst. Pierwsze kilka sekund.

Deee-lite - "Groove Is In Your Heart"

W tym samym czasie na rynek trafił, nieco mniej znany singiel "What Is Love?", w którym słyszmy całość, a nie tylko ten fragment. Motyw ten wykorzystano jeszcze w "How Do You Say...Love".

What is love?
I think I know what love is.
I think I know what love is.
I think I knowI think
What is love? What is love?

Mmm how do you say
Delicious, delovely
Delectable, devine
How do you say
Degorgeous? Dewith it?
Degroovy? Define?

Ooh lala lalalalala
(bla...bla...bla...po francusku...bla...bla...bla)
How do you say delicious?
How do you say delovely?
How do you say delectable?
How do you say devine?
How do you say degroovy?
Dewith it?
How do you say Deee-Lite?
Weve been trying to find out
Is there really such a thing?

Musiało minąć prawie 20 lat, by ktoś wziął się za to na poważnie. Nadał mu wspołczesnego brzmienia i wycisnął esencję wokali, przy okazji lekko je modyfikując.

Odpowiedzialni za to są Dave Lambert i Housetrap. Ci dwaj belgowie w tym roku mieli już swoje 5 minut za sprawą hymnu "Music 4 Peace" przygotowanego specjalnie na Cityparade.

Ich aranzacja wydana jako "S-Vibes (What Is Love?) wydana została w labelu Belgian House Mafia. Polecam 3 wersje 'Super Summer' extended mix, Original extended oraz Sir-G remix. Perełka.

Dave Lambert & Housetrap - "S-Vibes (What Is Love?)"


Dave Lambert Housetrape S-vibe what is love

08:13, snoozie
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 28 grudnia 2009

Jak sięgam pamięcią, to nie mogę sobie przypomnieć czy w tym roku graliśmy równie mocno jak dziś? Chyba nie. No więc w ostatnich dniach tego roku, warto zapuścić na głośniki coś innego.

Kawałek "Jawbreaker" jest pierwszym singlem z albumu "Stay Gold Forever Gold". Za projektem Ascii.Disco ukrywa się Daniel Holc, urodzony w Niemczech, a od 6 lat rezydujący w Hiszpanii. Debiutował w 2002 roku EP'ką "Einfach". Gustuje raczej w mrocznych brzmieniach electro, co nie raz już udowadniał. W końcu jego korzenie muzyczne są związane z muzyką metalową i punkową.

Na razie dostępny klip. Pełne wydanie zapowiedziano na 13 stycznia 2010.

Ascii.Disko - "Jawbreaker"

09:13, snoozie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 grudnia 2009

 

Tradycyjnie już Święta Bożego Narodzenia

niosą mnóstwo radości jak również refleksji

odnoszących się do minionego okresu.

W tych szczególnych dniach chciałbym życzyć

wszystkim tu zaglądającym wiele radości,

sukcesów oraz miłej, rodzinnej atmosfery.

Boże Narodzenie

10:01, snoozie
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 grudnia 2009

eSQUIRE związny jest z wytwórnią Hed Kandi. Właściwie to każda z jego wydanych dotychczas produkcji znalazła się na jakiejś składance z ich serii. Ogólnie znany jest ze swoich lekkich, czasem może nawet cukierkowych nagrań. Niewątpliwie taki styl ma swoich fanów.

Przy utworze "Nobodies Business" pomagała mu wokalistka Soraya Vivian, która na koncie ma współpracę m.in. z DJ Neo, Studiopunks czy ostatnio z Chrisem Montaną. W przypadku tej kooperacji to bardzo duży plus dla niej, to ona nadała charakter temu nagraniu. O ile tekst już, a przynajmniej fragment gdzieś słyszałem, to wersja instrumentalna bez refrenów, była by niczym.

Specjalne podziękowania dla Carla Hanaghana za dopieszczenie i podrasowanie tego numeru. Jego remix jest najlepszy.

Link:

=> >> eSQUIRE feat. Soraya Vivian - "Nobodies Business" <<

Zwykle ze względu na słabą jakość nagrań z klubów, nie wklejam linków do klipów. Dziś mały wyjątek, ponieważ próbki powyżej z Amazona są dość krótkie.

eSQUIRE feat. Soraya Vivian - "Nobodies Business" live

09:27, snoozie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 grudnia 2009

Artful Dodger, to projekt 3 brytyjczyków Marka Hilla, Dave Lowa oraz MC Alistaira. Jednak założycielami byli Mark Hill i nie będący już z nimi Pete Devereux.

Debiutowali w 1997 roku nagraniem "Something". Światową popularność przyniósł im 4 singiel, wydany rok później "Movin Too Fast". Wtedy to garażowe brzmienia dotarły do szerokiego grona słuchaczy na całym globie. O ile taki rodzaj muzyki można było usłyszeć w angielskim bądź amerykańskim radiu, co wtedy było już standardem. Tam jest to poprostu bardziej zakorzenione w jej kulturze, to na starym kontynencie był to powiew czegoś nowego, który dobrze przyjął się w komercyjnych rozgłośniach.

Na mnie również miał spory wpływ. Usłyszałem coś wcześniej mi nie znanego. Na ówczesne możliwości chciałem jak najwięcej dowiedzieć się o tym gatunku, było to dość trudne. Chyba śmiało mogę powiedzieć, że to jedno z tych nagrań, które spowodowało, że house i jego odmiany, to właśnie to co głównie teraz słucham na codzień.

W "Movin' Too Fast" udzieliła się wokalnie Romina Johnson.

Artful Dodger feat. Romina Johnson - "Movin' Too Fast"

Muzycy bardzo cenili sobie współpracę z Craigiem Davidem, w chwili obecnej czołowy wokalista sceny R'n'B. To właśnie u nich debiutował, a właściwie można powiedzieć, ze to był pierwszy raz dla nich wszystkich. Mając 16 lat, pojawił się w nagraniu "Something".

Jednym z lepszych owoców tej współpracy było "Re-Rewind" z 1999 roku.

Artful Dodger - "Re-Rewind" (When The Crowd Say Bo Selecta!)

Na tym nie poprzestali. Jeszcze tego samego roku stworzyli "Woman Trouble".

Artful Dodger - "Woman Trouble"

W tej kolaboracji powstał jeszcze numer "What Ya Gonna Do".

Prawie 10 lat temu, spod ich ręki wyszedł kawałek "Please Don't Turn Me On".

Artful Dodger - "Please Don't Turn Me On"

Z Michelle Escoffery w 2001 roku, nagrali "Think About Me".

Artful Dodger - "Think About Me"

A z Melanie Blatt, "Twentyfourseven". Z tym utworem wbili się na 6 miejsce UK Charts.

Artful Dodger - "TwentyFourSeven"

Podsumowując, na uwagę zasługują jeszcze takie ich nagrania, nie wymienionej wcześniej, jak "If You Love Me", " Here It Is", "Ruff Neck Sound". Sporo odsłuchów znajduje się tutaj.

Przy okazji chciałbym wspomnieć o najnowszej produkcji "One More Chance" z udziałem wokalisty Marka Asare. W remixie Wideboys kawałek znalazł się na składance 'Addicted To Bass 2009".

...gimmie that bassline sound....artful dodger in your town.......gimmie that bassline sound....artful dodger jump around....

Artful Dodger

09:30, snoozie
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3