Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
poniedziałek, 31 grudnia 2007
Produkcje Daft Punk, Fat Boy Slim, Prodigy czy Laurent Pautrat ukształtowały gust muzyczny francuskiego dja i producenta Tristana Garnera. Ja przekonałem się do niego po remixie Distorded - "Control It". Teraz czas na jego własne produkcje. Po ubiegłorocznej EPce "Stomp That Shit" i singlu "Orientalism" czas na "Give Love". 
W "Give Love" usłyszymy wokalistę Akil. Do przygotowania remixów zostali zaproszeni przyjaciele Arias i Jerome Isma Ae. Najsłabszy z całej trójki wydaje się Orginal Extended. Niczym nie zaskakuje, natomiast w drugim Arias perfekcyjnie wyciął ułamek sekundy wokalu i wkleił go w bit, którego zadaniem jest budowanie napięcia, ale do eksplozji nie dochodzi. Ostatni remix to wszystko to conajlepsze we wpływach, które przedostają się z hiszpańskich Balearów.
 
Link:
 
Tristan Garner - Give Love
16:24, snoozie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 grudnia 2007
Pod aliasem 909d1sco ukrywa się Alexander Ridha, jego produkcje sygnowane są również jego prawdziwym imieniem i nazwiskiem oraz Kid Alex, Boys Noize, Einzeller czy Morgentau.
Epka "Donnerstag" została wydana coprawda w ubiegłym roku, ale jakoś trudną znaleźć chociaż jeden z 2 kawałków na jakiś playlistach.
"Donnerstag" to po niemiecku czwartek, chwalę sobie ten kawałek za niezwykły klimat i spokój, który tworzy się w czasie słuchania go. Smaczku dodaje jeszcze ten nie dokońca pełny kobiecy wokal. Bez niego utwór byłby dużo uboższy i stałby się monotonny.
Drugi kawałek to "Alien Attakk", przewodni motyw bazuje na znanym "Funky Town". Wersji z tym samplem jest mnóstwo, do wyboru do koloru, ale i o tą też warto uzupełnić swoją kolekcję.
 
Link:
 
909d1sco Donnerstag 909 disco
18:29, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 grudnia 2007
Raw Shape (znany też jako DJ Vou) zapowiedział wydanie niebawem remixu kawałka, który pojawił się już ponad 1,5 roku temu Butcher & Nicholls - Sex. A który można powiedzieć, że przeszedł kompletnie bez echa. NTB's main mix to prawdziwy 'piano monster'. Nowy remix będzie pozbawiony sexmaniakalnego wokalu :)
Ja się już nie mogę doczekać.
 
...sex...anytime...sex...anytime...sex...anytime...sex... 
 
Link:
 
Butcher & Nicholls - Sex
19:06, snoozie
Link Komentarze (6) »
czwartek, 27 grudnia 2007
W 2004 roku ten kawałek został wydany przez DJ Vou. W ubiegłym roku odswieżył go szwajcar Tito Torres. Do starej-nowej wersji (celowo tak piszę, bo ja prawie nie słyszę różnicy) dołożono 3 dodatkowe remixy Hardhouse, Danny Wild i Manu From Newcastle. Całość śpiewa wokalistka Tylene.
Tito w branży muzycznej siedzi już od 1991 roku, do dnia dzisiejszego grał m.in. z  Danny Tenaglia, Joe T Vannelli, Roger Sanchez, Eric Morillo, Derrick May, DJ Sneak, Armand van Helden, Deep Dish, Eddie Amador, Sven Väth, Moguai, Josh Wink, Jamie Lewis czy David Morales. Ludzie bawili się z nim w klubach na Ibizie, Las Vegas, Miami, Paryżu, Amsterdamie czy nawet dalekim Dubaju. Jest właścielem 3 wydawnictw We Play Music, Deeptools oraz Sofa Grooves. Ostatnio wydał składanke Chill Dubai - Sunset Session.
Do utworu powstał sympatyczny wakacyjny klip.
 
Link:
 
Tito Start Me Up
00:06, snoozie
Link Komentarze (2) »
środa, 26 grudnia 2007
W 2001 roku został wydany "Trippin", nagrany przez brytyjskiego dja i producenta Oris Jay, z wokalistką Delseną. Płyta na której znalazły się 4 wersje, Orginal Mix, Agent Sumo's Body & Seoul Mix, Brother Brown Mix oraz Agent Sumo Radio Edit, wyszła nakładem kanadyjskiego D-Noy Muzik. Orginal Mix, jest utrzymany w nieco deepowym, garażowym brzmieniu. Hitem okazał się remix Agent Sumo, który znalazł się w pierwszej 40tce list przebojów.
21 grudnia ukazała sie odświeżona wersja. Tym razem sygnowana pzez Cahill i wydana jako "Trippin On You", narazie tylko w formacie mp3 (niebawiem 12") w 3 Beat Blue. Tym razem z wokalem Nikki Belle. W chwili obecnej dotępnych jest 8 wersji. Spodonały mi się Orginal Mix i Radio Edit, pewnie dlatego, że są utrzymane w Agent Sumowym klimacie. Natomiast od pierwszego przesłuchania niesamowite wrażenie zrobiły na mnie remixy duetu WAWA. Powalająca dynamika, która nie pozwala stać w miejscu. Świetny na rozgrzanie parkietu, na powtórke w najlepszym momencie imprezy, kiedy najwięcej osób tańczy i na dobitke nad samym ranem. Tak trzymać panowie!
Fanom electro mogą spodobać się Thomas Gold vs Dave Ramone mix lub to co zmajstrował Jesse Garcia.
 
...but it's over now...trippin on you...yeah...yeah...
 
Link:
 
Cahill Trippin On You
10:48, snoozie
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6