Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
poniedziałek, 29 listopada 2010

Uciekając przed śnieżycami i mrozem, lądujemy dziś w Japonii. Tam na początku tego roku premierę miał singiel "Paradise" przygotowany przez dja Kawasaki z wokalistką COMA-CHI. Numer ten zapowiadał album o tym samym tytule.

"Paradise" to delikatny, wokalny kawałek, który spodoba się każdemu fanowi takch ciepłych brzmień. Nie po raz pierwszy gościu tu kawałek z kraju kwitnącej wiśni. I zasadniczo można powiedzieć, że japończycy chyba są specjalistami od takich dźwięków. Starałem się przesłuchać jak najwięcej utworów powiązanych z DJ Kawasaki oraz jego współpracownikami i praktycznie wszystkie są utrzymane w tym stylu. Nie trafiłem, na żadne electro, tech-house czy podobne. To mi się podoba, z pewnością będę tam zaglądać częściej.

DJ Kawasaki - "Paradise"

22:04, snoozie
Link Komentarze (1) »
środa, 24 listopada 2010

Duet Pink is Punk tworzą pochodzący z Mediolanu Andrea Mazzantini e Niccoló Vignali. Wspólnie działają od 2005 roku. W tym miesiącu przyszedł czas na ich debiutancki album "Skull and Banana". Przygotowali dla nas 12 różnorodnych kawałków. Począwszy od klubowego wymiatacza "Driller" poprzez dedykowane dla rozgłośni radiowych "Pathetic Waves" na niepowtarzalnych french-houseowych "Grand Prix" czy fidgetowym "Kids just wanna dance". Nie zabrakło również wokali, electro ogromnych ilości basu. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie miałem okazji im się wcześniej przyjżeć. Teraz już wiem, że warto sprawdzać czy wydają coś nowego.

Pink is Punk - "Skull and Banana" - zapowiedź albumu

Pink is Punk - "Driller"

20:17, snoozie
Link Komentarze (1) »
wtorek, 23 listopada 2010

Po 21 latach aktywności na scenie jako dj, pochodzący z Luksemburga dr.gonZo debiutuje w 17:44 Records ze swoim najświeższym materiałem. Jest nim kawałek "Dawn Of The Day". I przyznam, że po dość niemrawym początku, z każdą chwilą rozkręca się coraz bardziej. Dobór dźwięków jest na najwyższym poziomie, przez co utwierdzam się w przekonaniu, że często od rozpoczęcia grania, do wydania pierwszego nagrania trzeba dobrze osłuchać się z muzyką by potrafić stworzyć takie nagranie jak to.

dr.gonZo - "Dawn Of The Day"

09:26, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 listopada 2010

Całkiem niedawno gościł tu Cajmere z odświeżoną wersją kawałka "Percolator". A jest już kolejna okazja by o nim przypomnieć. Tym razem we współpracy z innym houseowym weteranem Gene Farrisem przygotowali składającą się z dwóch nagrań EPkę "Chicago". Jest to ich muzyczny hołd dla dwóch klubóww Chciago, które miały nie wątpliwie największy wpływ na rozwój muzyki house. Pierwszy z nich, tak jak nazwa kawałka to "Warehouse", drugi "The Music Box".

Stylowo numery utrzymane są w klimacie tych miejsc, kiedy przeżywały swoje najlepsze lata. Kawałki jak najbardziej na plus, świetnie zaaranżowane, brzmią jak te z przed ponad dwóch dekad. No i są oryginalne, dziś ciężko trafić na takie perełki.

Cajmere & Gene Farris - "Chicago" EP

Go to Beatport.com Get These Tracks Add This Player
11:41, snoozie
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 listopada 2010

Dokładnie 10 lat temu, sceną drum'n'bass wstrząsnał kawałek "Hide U" skomponowany przez trio Kosheen. Dzięki niemu gatunek przeżył swoje 5 minut w mediach, zystał wielu nowych fanów, a co poniektórzy producenci zyskali dobry materiał do własnych interpretacji.

Po dekadzie, nakładem Defected Records na razie tylko na składance "Defected In The House Tokyo 11" numer powraca w nowej aranżacji. Zabrali się za niego Sandy Rivera oraz tym razem występująca w roli wokalistki Rae. Dwa osobne remixy przygotował Sandy Rivera do tego coś od siebie dołożył Norman Doray, a prosto z Nowego Yorku Quentin Harris.

Numer jest rewelacyjny, dobre tech-houseowe brzmienie, wsparte mrocznym, nieco ciężkim wokalem. Będzie hit.

Jest to jeden z najcieplej przyjętych przez publiczność kawałków z setu Rae, który zagrała w czasie tegorocznego Mentos Fresh Camp.

Sandy Rivera & Rae - "Hide U"

Sandy Rivera & Rae - "Hide U" (The Remixes)

15:13, snoozie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2