Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
niedziela, 30 listopada 2008
Francuski dj i producent Fozzie Bear, nagrał kawałek "From Paradise", którym chciał upamiętnić postać niedawno zmarłego Didiera Sinclaira.
 
...we'll always speak your music...
 
Dj Fozzie Bear - "From Paradise" 
 
21:46, snoozie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 listopada 2008
Mało na codzień mówi się o scenie house w krajach beneluksu, a o Luksemburgu to już praktycznie się w ogóle nie słyszy. Tymczasem miło powitałem najnowszy singiel "Distress Of Nation" z wydawnictwa GaGa Records, którego trzon stanowią DJ Salah & Kriss Dek.
Salah urodził się w 1972 roku w Maroku, niedługo potem jego rodzina osiadła w Luksemburgu. Już 14 lat stoi za konsoletą, ma na koncie występy praktyczie w każdym zakątku świata. W 2006 roku pojawił się w Polsce na Orange World Festival.
Motorem napędowym EPki "Distress Of Nation" są wersje Kriss Dek edit oraz Kriss Dek extended. Utrzymany nieco we francuskim stylu, wspaniale nawiązującym do czasów kiedy królowały syntezatory. Motywem przewodnim przemównienie (pewnie jakiegoś czarnoskórego pastora), przypomina to trochę to co kilka lat temu narał Mr Fingers w "Can You Feel It", wykorzystującym mowe Martina Luthera Kinga.
W chwili obecnej całe wydawnictwo jest w promocji i 4 utowry można nabyć za 99 pensów.
 
Link:
 
DJ Salah & Kriss Dek - Distress Of Nation
14:17, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 listopada 2008
W listopadzie mija rok od założenia polskiego labelu Exotic Refreshment. Na tą okazje przygotowane zostały dwa urodzinowe samplery. Pierwszy z nich okazał się 26stego listopada i jest dostępny jak zawsze w najwiekszych digitalowych sklepach na świecie. Na samplerze znajduje się 5 solidnych electro-housowych tracków. Label postarał się także o kilka znanych zagranicznych nazwisk jak Sandy Vee, Chris Kaeser czy młody lecz bardzo utalentowany i dobrze zapowiadający się producent z Paryża - Jonathan Landossa. Na Epce znajduje się także swego rodzaju intro przygotowane również przez młodego artystę z Francji wydającego pod seudonimem Monsieur B. Całośc zamyka kawałek ,,Get Up (Feel Like A Star", którego autorem jest Ei8ht - producent ze Stanów Zjednoczonych.
 


Druga częśc samplera światło dzienne ujrzy 10tego grudnia. Znajdzie się tam rownież 5 tracków, ale w klimacie progressive house. Na Epce zdecydowanie przeważają polscy artyści m.in. Siasia, 2pm, Dirty Rush, Roberto Bedross i DJ Seven. Całośc to ciekawe wydawnictwo, na którym każdy znajdzie coś dla siebie.
 
10:16, snoozie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 listopada 2008
Teledysk do kawałka "Everytime We Touch", jest zapowiedzią już piątego singla z wydanego w ubiegłym roku albumu 'Pop Life'. Przy powstawaniu kawałka czynny udział brali Steve Angello i Sebastian Ingrosso, na wokalu znany już z wcześniejszych kooperacji z Guetta, Chris Willis.
W paczce remixów znalazły się te przygotowane przez Robbie Rivera, David Tort oraz Inpetto.
 
Link:
 
 
David Guetta - Everytime We Touch
07:22, snoozie
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 listopada 2008
3 lata temu, w wydawnictwie Antoine Clamarana - Discoball, wydany został w klubowej wersji, singiel "Gypsy Woman", który kilka lat wcześniej wykonywała Crystal Waters. W tym przypadku dograne zostały na nowo przez nią wokale. Remixy przygotowali m.in. The Disco Boys, Jerry Ropero oraz Thoka.
Jestem ciekaw czy Crystal Waters pracuje nad jakimś nowym materiałem. Jej ostatnie produkcje "Destination Unknown" (które w ub. roku zostało niestety zagrane do obrzydzenia jako "Destination Calabria") czy "My Time" nagrane z Dutch, to kawałki, które warto znać.
 
Sami Dee & Freddy Jones vs. Crystal Waters - "Gypsy Woman" 

19:06, snoozie
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6