Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
wtorek, 28 listopada 2006

Kim jest Eric Prydz, nie trzeba już chyba nikomu mówić. Twórca takich kawałków jak "Call on me", "Woz not Woz", członek Swedish House Mafia, zrobił trudną do zliczenia ilość remixów, tych oficjalnych jak i tych które nigdy sie nie ukazały, występuje również pod pseudonimami Pryda, Cirez D, Moo, Sheridan, produkuje w duetach Axer, A&P Project, Dukes of Sluca, Groove System, Hardform, właściciel aż 3 labeli Pryda Recordings, Pryda Friends, Mouseville. Pochodzi ze Szwecji, ostatnio przebywa w Londynie.

Jego ostatnia produkcja "Proper Education" oparta na samplu "Another Brick in the Wall" zespołu Pink Floyd, można już od jakiegos czasu usłyszeć w klubach, setach. Chciałoby się powiedzieć kawałek jak kawałek, ale dopiero po obejrzeniu teledysku, okazuje się ze to manifest zawierający pewien proekologiczny przekaz. Chodzi o ochronę środowiska naturalnego, jak również ostrzeżenie przed globalnym ociepleniem. Widać grupę nastolatków która wykorzystując BMX, deskorolki, a także jeden z 'najmłodszych' i zarazem praktyczny sposób przemieszczania się po mieście, chodzi o Parkour, zakrada się do domów podmieniając żarówki na energooszczędne, wyłączające niepotrzebnie działające urządzenia, pokazuje jak oszczędzać wode itp. itd.

W krótkim epizodzie wystąpił Eric Prydz.

"Call on me" zainicjował serie teledysków, w której zaczęto licytować się kto zaprezentuje ładniejsze, bardziej skąpo odziane i lepiej tańczące kobiety. Ciekawe czy to również będzie inspiracja dla innych producentów?

 

Link:

=> >> Eric Prydz - Proper Education [teledysk] <<

=> >> Eric Prydz - Proper Education (Club Mix) <<

 

Eric Prydz

21:18, snoozie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 listopada 2006

Pochodząca z Iranu Anounsheh Ansari, to pierwsza kobieta, która poleciała w kosmos jako turystka. We wrześniu spędziła 10 dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, na która zabrał ją rosyjski Sojuz. Koszt takiej wyprawy to 20 mln dolarów.

Duet Deep Dish skomponował utwór na tą specjalną okazje "Be the Change". Wkrótce wyjdzie singiel z którego 100% dochodu zostanie przeznaczone na fundacje Ansari.

 

Link:

=> >> Deep Dish - Be the Change [sampel] <<

=> >> Deep Dish - Be the Change [Slide Show] <<

 

Anousheh Ansari

21:06, snoozie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 listopada 2006

Nie jestem fanem tego gatunku, ale też nie da sie nie zauważyć jego istnienia. W Polsce nigdy nie zdobył popularności, co innego w Anglii. Umieszczam 4 linki do krótkiego filmu dokumentalnego o nim.

Co to jest Acid House?

"W roku 1986 w Wielkiej Brytanii pojawiła się kolejna postać na scenie house, która zrewolucjonizowała ten gatunek. Mowa tutaj o Marshallu Jeffersonie, który jako pierwszy wprowadził elementy pianina do housowego utworu. Wraz z legendarną grupą Phuture (Spanky, Herbie i dj Pierre) stworzył podgatunek tej muzyki - acid house, który odróżniał się głównie dzięki kolejnej modyfikacji - użycie syntezatora TB-303, który domyślnie przeznaczony był dla gitarzystów. Po raz pierwszy uczynili to oficjalnie w utworze "Acid Trax".

Legendarny utwór Marshalla "Move your body", często gościł na antenie pirackich rozgłośni radiowych w Londynie. Także to nagranie było uznawane za hymn muzyki house i było grane w kilku londyńskich klubach, m.in. w "Delirium".

W połowie lat 80. wraz z propagacją muzyki house powstały pierwsze wytwórnie zajmujące się głównie tym gatunkiem: DJ International i Trax (obie z Chicago).

Trax, należące do Larrego Shermana skupiło się na eksperymentalnych numerach i wydawało różnorodne brzmienia housowe np. pierwszy wydanie "Wanna Dance" Jesse'go Saundersa; natomiast DJ International wydawało brzmienia housowe czysto związane z disco. Niejako obie wytwórnie przyczyniły się mocno do promocji house poprzez organizowanie imprez objazdowych oraz wydawanie składanek płytowych jak np. seria "Jack Trax". Wytwórnie oprócz działania na rynku lokalnym starały się promować nową muzykę w Europie, szczególnie w Wielkiej Brytanii.

Pierwszym oficjalnym hitem w Anglii stał się "Love Can't Turn Around" nagrany przez Farley Jackmaster Funk. To nagranie było coverem starej piosenki Isaaca Hayesa. We wrześniu 1986 ten utwór osiągnął 10 pozycję. Cztery miesiące później, kolejny hit muzyki house "Jack your body" JM Silka dotarł do miejsca pierwszego na listach przebojów w Wielkiej Brytanii." źródlo: pl.wikipedia.org

 

Link:

=> >> Acid House Report cz. 1 <<

=> >> Acid House Report cz. 2 <<

=> >> Acid House Report cz. 3 <<

=> >> Acid House Report cz. 4 <<

=> >> Historia Acid House [eng] <<  

 

Acid House

 

 

17:37, snoozie
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 listopada 2006

Fajnie, że ktoś pomyślał o teledyku do tego kawałka. Należy od do jednych z moich najbardziej ulubionych. Pomysłowo wykonany, tematycznie nawiązuje do raveowych imprez w Anglii z poczatku lat 90-tych.

Więcej do poczytania o tym utworze Big Bass vs. Michelle Narine - What You Do.

 

Link:

=> >> Big Bass vs. Michelle Narine - What You Do [teledysk] <<

 

Tell me what you do what ya wanna do baby,you know we got to get busy

Up and down and all around.

Up and down turning me around.

Tell me what you do what ya wanna do baby.

Tell me what you do what ya wanna do baby, touch me, hug me, squeeze me tight.

You know we got to get busy, i no your driving me crazy, Up and down and all around, like we used to do up and down turning me around, do me like you used to do.

Tell me what you do what ya wanna do baby, touch me, hug me, squeeze me tight. You no we got to get busy, i know your driving me crazy, Up and down and all around, like we used to do up and down turning me around, do me like you used to do. Don't stop hip hop hip hop

What ya gonna do your alone in nights are getting colder, ain't nobody else in the world who will treat u better,i can do what you want me to better than anyone else. One thing i need to know tell me what your gonna do?

Tell me what you do what ya wanna do baby, touch me, hug me, squeeze me tight. you know we got to get busy, i know your driving me crazy, Up and down and all around, like we used to do up and down turning me around, do me like you used to do.

 

23:33, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 listopada 2006

W końcu cierpliwi doczekali się teledysku do wyśmienitego kawałka Sharam - Party All The Time. Sharam (pochodzący z Iranu Sharam Tayebi) to połowa duetu Deep Dish, premiera utworu miała miejsce w czasie tegorocznego Winter Miami Connference i spotkała się bardzo dobrym przyjęciem przez publiczność. Długo też trzeba było czekać na oficjalne wydanie przez wytwórnie.

Sam teledysk jest utrzymany w stylu lat 80tych i bardzo podobny do oryginału czyli Eddie Murphy - Party All The Time, występuje w nim sam Sharam.

Oprócz teledysku umieszczam linki do nowych remiksów. A tu informacje które o tym kawałku pisałem się już wcześniej Sharam - Party All The Time (PATT), Euphonix - My Girl Wants 2 Party.  

 

Link:

=> >> Sharam - Party All The Time [teledysk] <<

=> >> Sharam - PATT (Party All The Time) (Uniting Nations remix) <<

=> >> Sharam - PATT (Party All The Time) (Sound De Vice remix) <<

=> >> Sharam - PATT (Party All The Time) (Geric Cervais & Second Sun remix) <<

=> >> Sharam - PATT (Party All The Time) (Delirious dub) <<

 

My girl wants to party all the time party all the time party all the time...

 

Sharam PATT Party All The Time

12:12, snoozie
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3