Archiwum

Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
piątek, 26 lutego 2010

W końcu zabrałem się za podsumowanie ubiegłego roku dotyczących samego blogu a nie muzyki. Wiem że wszyscy inni zrobili już to dawno. A jeżeli chodzi o mnie to jest się chyba czym pochwalić, więc zaczynamy.

Lista od najniższych numerów wygląda tak:

- w kategorii "Top 10 blogów z kategorii: Kultura" zająłem 7 miejsce.

- najwyższe miejsce jakie zająłem w ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku pod względem ilości wejść, to 27.

- a w sumie zamykałem pierwszą setkę w kategorii "Top 100 blogów - najwięcej czytelników".

Najwięcej odwiedzin jednego dnia to 4963, miało to miejsce 23 grudnia. Serdecznie dziękuję.

Niestety w związku z dużą ilością innych zajęć, mocno ograniczyłem działalność na innych forach, stronach, bo w końcu idh jest dla mnie najważniejsze :)

Był czas kiedy nowie wiadomości dodawałem codziennie, teraz staram się by było to 3 razy w tygodniu, poniedziałek, środa i piątek. Wyszedłem z założenia, że po co zaglądać co godzine szukając czegoś nowego :) lepiej zajrzeć w określone dni mając gwarancje świeżego materiału.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim zaglądającym, czytającym, komentującym i podsyłającym jakieś wskazówki do nieznanych i dobrych kawałków. Gdyby nie Wy, ta działalność nie miałaby sensu.

14:20, snoozie
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 lutego 2010

Dziś miało być podsumowanie roku 2009. Ale ten kawałek jest zbyt ważny by przekładać ją na piątek. Podsumowanie może poczekać :)

Pozwole się skupić na najnowszej produkcji divy sceny house, Kathy Brown. Premiera nagrania "Don't Leave Me" zapowiadana jest na 22 marca i ukaże się w labelu MN2S. Jak dla mnie to niezwykła wokalna bomba, którą Kathy udowadnia, że jest wciąż w niezwykłej,  wysokiej formie. Nie brak jej pomysłów i potrafi ciekawy instrumentalny podkład ubrać ładnie w słowa, odpowiednio je dobierając. Duża w tym również zasługa uznanego Rona Carolla, który przygotował dwie wersje 'Ron Carroll's Vocal Mix' oraz 'Ron Carroll's Dub Mix'. Stawiam na tą pierwszą.

Kathy Brown debiutowała w 1993 roku singlem "Can't Play Around", który wspiął się na 13 miejsce w US Billboard Dance Chart. To już był sukces. Ale cały świat usłyszał o niej rok później, kiedy wraz z Praxis nagrała "Turn Me Out". Dla szerokiego grona słuchaczy istotny w jej solowej karierze będzie również numer z 2004 roku "Strings Of Life (Stronger On My Own)", który powstał z Soul Central. Istotna współpraca to ta z Davidem Moralesem, Karizma, DJ Spenem, Warrenem Clarkiem i wieloma innymi. Płyty sygnowane były takimi  zasłużonymi wydawnictwami jak Azuli Records, Defected czy Positiva.

Link:

=> >> Kathy Brown - "Don't Leave Me" (Ron Carroll's Mixes) <<

Promo klip, który możemy zobaczyć poniżej. Został przygotowany przez label MN2S, zawiera sceny z popularnego show telewizyjnego "Soul Train" i nie jest to oficjalny teledysk. Ale dzięki temu mamy pełen odsłuch jeszcze przed premierą.

Kathy Brown - Don't Leave Me (Ron Carroll Vocal mix)

14:35, snoozie
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 22 lutego 2010

Z twórczością Pepper MaShay spotkałem się stosunkowo późno, bo dopiero w sierpniu 2008 roku przy okazji jej nagrania "Hooked On Your Love" z polskim producentem Mr. Rootem.

U nas praktycznie nie znana, natomiast w USA wciąż jest kolejka osób które chcą z nią coś stworzyć. Solową karierę rozpoczęła w 1995 roku wydając "I Feel The Heat", mi udało znaleźć się utwór z 1991 roku w którym występuje w chórkach (tylko gdzieś zapodziałem tytuł, ew. uzupełnię).

Do dnia dzisiejszego jej płyty pojawiały się w takich wytwórniach jak Azuli Records, Chic Flowerz Records czy Spinnin' Records. A na koncie ma współpracę m.in. z Eddie Amadorem przy "Release Yourself", Tuff Jam czy Josh Harris, to wymieniając tylko kilku.

Ostatnia produkcja to cover nagrania Arethy Franklin z 1985 roku, które ukazało się pod tym samym tytułem. Singiel wydany został w 10 różnych wersjach z czego Danny Wild przygotował sześć. Z jego propozycji ciekawy wydaje się tylko "Danny Wild Club Extended". Ja osobiście preferuje ten z teledysku, czyli "Steely M. & Cary August Single Mix" oraz "Steely M. & Cary August Club Mix".

Ogólnie podsumowując w dwóch zdaniach. Jest to produkcja raczej do słuchania na codzień, w klubie nie brzmiałaby za dobrze. Osoby lubiące takie wokalne kawałki napewno się nie zawiodą.

Link:

=> >> Pepper MaShay - "Freeway Of Love" <<

09:11, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 lutego 2010

Housebrothers to polsko-ukraiński projekt za którym stoją DJ Mikro z Leszna i Houseboy z Kijowa. Ich poprzednie wspólne nagrania wydawane były przez Relax Recordings. Exotic Refreshment czy Combo Entertaiment. Na specjalną uwagę zasługuje nagrany wspólnie z Nathalią kawałek "I Hope", który ukazał się w Big Mama's House. To druga porcja remixów. Pierwszą przygotowali Chris Kaeser, Chico Del Mar, Lutique's Shining Piano Mix i Giorgio Sainz.

Każdy z nich ma swój urok. Jednak numerem 1 pozostaje to co usłyszałem w najnowszej paczce czyli Til Gail Remix.

Housebrothers feat. Nathalia - "I Hope"


"I Hope" z występu na żywo w klubie Relax w Lesznie.

14:44, snoozie
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 lutego 2010

Już od 10 lat Soul Heaven uchodzi za najlepszą markę prezentującą Soulful House. Początkowo jako cykl imprez w kilku krajach, a od 2006 roku jako pełnoprawne wydawnictwo. Label skupia światową czołówkę sceny począwszy od Lil Louie Vegi, poprzez Dennisa Ferrera, Soul Central, Terry Huntera, Kenny Dopea, Karizme, Kerri Chandlera, DJ Spena, Rolanda Clarka, a na wspaniałych wokalistkach jak Barbara Tucker czy Jocelyn Brown kończąc. To oni mimo upływu lat nadają ton, kreują trendy i inspirują nowych do działania.

3 płytową składankę, mixCD przygotował Louie Vega. Znalazło się na niej 49 utworów. To staranna selekcja. Jeżeli nie całość to z pewnością znajdzie się kilka utworów o które wzbogacicie swoją kolekcję.

Link:

=> >> 10 Years Of Soul Heaven <<

Do tego jeszcze krótkie promo-wideo. Fragment od 0:45 do 0:55 jest bezcenny.

09:58, snoozie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3