Kategorie: Wszystkie | Dobre bo polskie | Klasyka | Urodziny
RSS
piątek, 29 stycznia 2010

W dniu dzisiejszym cofniemy się o kilka lat, lądujemy dokładnie w 2006 roku. Wtedy to na rynek trafił kawałek "Tell Me How You Feel" Krafty Kutsa znanego też jako Martin Reeves, pochodzącego z Brighton producenta, dja, remixera, właściciela labelu, sklepu i w ogóle człowieka orkiestry. Wcześniejsze i późniejsze nagrania z którymi miałem styczność, ocierały się bardziej o breakbeat, electro czy nawet drum'n'bass. Ten w jego dorobku moim zdaniem uchodzi za nalżejszy.

Letna klimatyczna melodia została doprawiona wokalem Yolandy, a w teledysku cieszy oko :)

Czego można chcieć więcej w styczniu kiedy zimno i śnieg za oknem? Niech ten kawałek się nie kończy...

Krafty Kuts feat. Yolanda - "Tell Me How You Feel"

09:05, snoozie
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 stycznia 2010

W paźdznierniku ubiegłego roku DJ Zinc wydał EP'kę zatytułowaną "Crackhouse". Jedną spośród 10 produkcji, które się tam znalazły było nagranie "Blunt Edge". Numer skatalogowany przez wydawnictwo Bingo Bass jako ten z gatunku Tech House.

DJ Zinc w swoim profilu na Youtube udostępnił do odsłuchu całą wersję.

DJ Zinc - "Blunt Edge"

W ostatnich tygodniach do współpracy udało mu się zaprosić wokalistkę Ms Dynamite, znaną na scenie UK Garage, R&B oraz hip-hop. Urodziła się w Wielkiej Brytanii, jej ojciec pochodzi z Jamajki.

Mi zarówno podoba się wersja instrumentalna, jak i ta z teledysku poniżej, promująca wydanie 8 lutego pełnego singla.

DJ Zinc feat. Ms Dynamite - "Wile Out"

11:31, snoozie
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 25 stycznia 2010

Paris Avenue to duet który w moim mniemaniu uchodzi, za tworzący muzykę lekką, łatwą i przyjemną. Danny Corten i Mark Carpentier w tym projekcie powracają po 3 latach przerwy.

Debiutowali w 2004 roku nagraniem "I Want You". Tu wokalnie wsparł ich Robin One.

Paris Avenue - "I Want You"

Oprócz tego nagrania na winylu znalazł się instrumentalny utwór "Simply".

To był bardzo udany debiut swego czasu zdarzało mi się słyszeć ten kawałek bardzo często przy różnych okazjach.

Będąc na fali, panowie postanawiają nie zapomnieć o sobie i rok później odświeżają numer Boyz-R-Us - "Singin' In My Mind" z 1996 roku. Tu również wokalnie wsparł ich wokalista Robin One.

Paris Avenue - "In My Mind"

W 2007 roku na rynek trafia trzeci singiel tego projektu "Feel It". I tu też w grę wchodzi remake. Oryginał powstał 14 lat wcześniej, w swoim repertuarze mieli go Creative Force feat. George Elizer, jako "It's So Good".

Paris Avenue - "Feel It"


A co nas czeka w tym roku? Na 8 lutego wydawnictwo NEWS Records, zapowiedziało wydanie pełnego singla z remixami kawałka "My Life Is Muzik". Na razie udostępnili niespełna 2 minutowy fragment do odsłuchu.
Paris Avenue - "My Life Is Muzik"

Ale zaraz, zaraz. Czy to nie brzmi znajomo? Hmm...pewnie, że tak. Ponieważ w 1999 roku, Thee Maddkatt Courtship III czyli Felix Da Housecat wydał to jako "My Life Muzik". Jego wersja jest kilkakrotnie lepsza niż to co serwuje Paris Avenue.

Thee Maddkatt Courtship III - "My Life Muzik"

10:58, snoozie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 stycznia 2010

Mam nadzieję, że ten rok nie będzie stał pod znakiem odświeżania starych nagrań. Nie mniej jak coś ciekawego się trafi, postaram się zwrócić na to uwagę.

Dziś chwilka dla reworka "Get Get Down", przygotowanego przez holendrów Addy van der Zwana i R3haba. Do pierwszej wersji mu dużo brakuje, trudno cokolwiek porównywać. Niby od premiery minęło 11 lat, ale to wieczność. Dziś są inne czasy i inne dźwięki są modne. Ich propozycja brzmi poprostu współcześnie. Ogólnie postawiłbym za to szkolną 4, z małym minusem.

R3hab & Addy van der Zwan - "Get Get Down"

A dla przypomnienia tak brzmiał oryginał z 1999 roku.

Paul Johnson - "Get Get Down"

09:04, snoozie
Link Komentarze (2) »
środa, 20 stycznia 2010

Już 28 stycznia premiera na Beatporcie, najnowszych remixów klasyka "Can U Dance". Singiel wydany zostanie dzięki Hatrax Records, którego właścicielem jest Hatiras. On również przygotował jedną z aranżacji, dodatkowo usłyszymy wersje DJ Bam Bam, Hoxton Whores, Freshguys i samego Fast Eddiego.

Miejmy nadzieję, że takie wydania zachęcą inne osoby do powrotu do źródeł i czerpania z nich inspiracji. Dla przypomnienia kawałek "Can U Dance" wydany został w 1987 roku w D.J. International Records. Jako autorzy wymieniani byli Fast Eddie i Kenny "Jammin" Jason. Do dziś to jeden z bardziej przełomowych i rozpoznawalnych motywów w muzyce house.

Fast Eddie's "Can U Dance" 2010 remixes!

12:24, snoozie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3